Miniled 55' do jasnego salonu

adamcynamon

New member
Witam,
Nie jestem obeznany w temacie, będę wdzięczny za podpowiedź jaki TV 55" jako element kina domowego do salonu 26 m2.
Salon jest jasny więc preferuję miniled o dużej jasności.
Telewizja będzie połłączony z ampltunerem Deoon X 2800h. Salon wyposażony w nagłośnienie Dolby Atmos 5.1.2. Główny zadzaniem TV będzie dostarczanie dźwięku kina domowego ze źródeł strumieniowych.
Zależy mi aby TV miał Google/Android TV i dobrą obsługę głosową jak Asystent Google. Budżet ok 5500 na telewizor.

Ankieta bazowa:

1. Jak duże jest użycie w telewizorze? 26m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,7 m
3. Ile osób jest zasiadanych przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy także bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma mądrość ? wisieć
6. Jak świeci słońce w pokoju ? salon jasny, okna na wschód z boku TV,
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic 48 AS 640
8. Co chcemy mieć telewizor? jduża jasność matrycy, dobre sterowanie głosem, Dolby Atmos, System Google/Android TV, Asystent Głosowy Google,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)? 4K, HD, SD, główna z platforma streamingowych typu Netflix, YT, mała telewizja naziemna, ewentualnie multimedia z odtwarzacza Ble Ray
10. Jakie urządzenie jest podłączone do telewizora? będzie podłączony aplituner Denon X 2800h i odtwarzacz Blu Ray
11. Ile godzin dziennie będzie działać telewizor? ok 6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? streaming typu Netflix, Youtube, czasami sport, koncerty, programy dokumentalne, muzyczne z sieci, mało tv naziemnej
14. Czy udostępniasz dostęp do internetu na ekranie telewizora? w bardzo dużym stopniu tak
15. Czy możesz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie musiałem
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? i w dzień i wieczorem, nie ma reguły
17. Preferencje co do wielkości? raczej 55"
18. Co cię denerwuje w odbiornikach? Ważne, aby TV miał dobry przewodnik głosowy i udźwiękowienie obsługi pilota, asystent google , ważna jest prosta, intuicyjna obsługa, pilot powinien być prosty w
19. Preferencje co do marki – brak , zależy mi na trwałości i niezawodności
20. Czy telewizor ma 3D – jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne – nie zależy mi na 3D
21. Czy istnieje określony limit na zakup – ok 5500 PLN max
22. Czy dotyczy określenia ekranu w celu wyciśnięcia wykazu dostępności nowego sprzętu? nie wiem

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź i poradę. Z góry za nie dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I odległość i wielkość wskazuje na 65" - tym bardziej że mieścisz w klasie cenowej na Oled tv 65B33.
Z mini led masz 55X90L , 55QN90C, 55C845
Plus dodatkwo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

luck76

Well-known member
Samsung przestał wspierać asystenta Google od początku kwietnia.
Dobry, jasny TV (nie patrz na jasność skrawka ekranu tylko na 100% i jak sobie radzi z prezentacja obrazu (jak działa ABL) to albo Sony 55x90L albo 55x94L. Jeśli korzystasz z mikrofonu, to ważne aby tv nie karmił obcych (czyt. chińskich) służb o tym co się u Ciebie w domu dzieje, także odpuściłbym sobie wszystkie marki na Google TV z chińskimi konotacjami (tj TPV (Znany pod marką Philips), TCL i Hisense, który pomimo systemu VIDAA też ma asystenta.
 

adamcynamon

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. i komentarze
Skłaniam się kierunku Sony 55x90L, 55x94/L. Mam sentyment do tej marki, ale otwarty jestem też na inne sugestie.
Jeśli chodzi o dobór wielkości TV do odległości oglądania to okazuje się,w końcu że będę oglądał TV ok 2,5 m od ekranu. Więc może nie będzie tak źle z tym ekranem 55'. Oprócz tego na większy TV nie mam pozwolenia od żony. (i tak sukces, że zgodziła się na nagłośnienie Dolby Atmos) :)
 

adamcynamon

New member
Owszem. Zdecydowany jestem na Minileda. Ze względu na zły stan mojego wzroku i tak nie docenię jakości Oleda, a ważnym czynnikiem jest dla mnie trwałość ekranu i jego jasność.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oprócz tego na większy TV nie mam pozwolenia od żony. (i tak sukces, że zgodziła się na nagłośnienie Dolby Atmos) :)


Ty się nie wstydzisz publicznie pisać (przyznawać) do takich rzeczy?
"Nie masz pozwolenia", to co Ty masz 10 lat?
"Sukces", bo łaskawie ktoś się zgodził na Atmosa?
To nic innego jak współczesne niewolnictwo. Zakup tv, to nie wyjście do kasyna z 3msc. wypłatą.

Wyobrażasz sobie sytuacje, w której te "żony" na jakiś forach kuchennych, też piszą - "mąż mi nie dał zgody na kupno nowego większego garnka, ale i tak sukces, bo zgodził się na patelnię" ?
Już widzę ten hejt i społeczne poruszenie. Szczególnie dziś, w dobie całej tej nagonki, pt. równouprawnienie.

To zmień żonę i odżyj, bo tu jeszcze brakuje siusiu, paciorek i do spania o 22.00.
Jakaś chora mania pakowania się w małe tv i to jeszcze do 3m.
Jak ktoś niedowidzi, to się bierze duży tv, a cała jakość schodzi na drugi plan.
Żona tu nie ma nic do gadania.

Tu pewnie wiadomość zniknie, na forach (czy sieci) gdzie urzędują kobitki, zaraz by ktoś podwiesił temat i zgłosił do opieki społecznej taki incydent ; )
No i mamy potem takie efekty. Jeszcze 5-10 lat i będą tu same "żony" wybierać sprzęt dla mężów.

Bez obrazy, ale współczuje.
 
Do góry