Mini test Onkyo TX-SR606

Bartos81

Member
Bez reklam
ja mam pytanko odnośnie onkyo 606, czy nie ma problemów z puszczeniem dzwieku na komumny z urządzeń podpiętych samym kablem hdmi? np.
dvd do ampli po komponencie i coaxial,
dekoder n do ampli po hdmi ,
ampli do tv po Hdmi i z
TV do ampli po audio OUT.

Czy z wszystkicch trzech żródeł tj: dvd, dekoder TV, dzwiek przejdzie przez ampli i na kolumny? czy będa jakieś propblemy?
 
Ostatnia edycja:

uandme

New member
Zastanawiam się nad kupnem tego ampli, testowal go ktos z jakas konsola?

A przede wszystkim, poleci mi ktos jakis zestaw glosnikow do tego ampli? przednie niestety nie mogą być kolumnowe, bo nie mogę ich postawić na podłodze.
 

0rafal0

New member
ja mam ten ampli i konsole xbox 360 jak włączam grę king kong to normalnie od dźwięku dostaje gęsiej skórki (dodam że nie mam jeszcze subwoofera ale jest w drodze).
Ogólnie jestem bardzo zadowolony i moge szczerze polecić każdemy ten amplituner.
A mam takie pytanie czy np. jak z komputera wychodzi mi sygnal 1080p to ten amplituner robi cos z nim czy go przesyła centralnie do tv??
 

Bartos81

Member
Bez reklam
W instrukcji jest dokładnie napisane iż amplituner będzie dokonywał konwersji rozdzielczości do góry jeśli będzie to konieczne
 

0rafal0

New member
J-B napisał:
W instrukcji jest dokładnie napisane iż amplituner będzie dokonywał konwersji rozdzielczości do góry jeśli będzie to konieczne
A mam jeszcze takie pytanie jeżeli mam podłączony komputer kabelkiem dvi-hdmi (rozdzielczość w windowsie to pelne 1080p), i puszczam na kompie film dvd to czy amplituner mi skaluje obraz ??
bo tak sie zastanawiam ,że od kiedy mam ten amplituner to obrazek w filmach dvd się poprawił.
pozdr
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Witam,
Sorry że odkopię temat.

W moim wysłużonym Onkyo niektóre przyciski pilota rc710m już nie reagują, pilot rozbierany, sreberka podkładane itp.


Jaki pilot będzie kompatybilny z tx-sr606? interesują mnie te oryginalne, nie uniwersalne zamienniki.

Coś w stylu RC-801M RC-803M RC-807M RC-810M RC-812M RC-834M ?
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Wiekszosc pilotow Onkyo od ampli beda chodzic. Mialem kilka ampli Onkyo i nie wazny ktory pilot i tak chodzil. Byle by byl od Onkyo lub kup uniwersalny Logitech Harmony. Polecam bo sam posiadam od 2 lat.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy będzie pasował i czy te starsze Onkyo mają te same odnośniki co nowe, ale polecam RC 911r.
Rewelacja. Chodzi tu o komfort obsługi. Intuicyjność o niebo lepsza od tych większych. Nic więcej do szczęścia nie potrzeba, volume na środku.
Te funkcje których na nim nie ma mi osobiście nie są potrzebne do niczego.
Lekki, zgrabny. Mnie tym kupili. Sprawdza się o wiele lepiej od tych dużych.

Jedyne czego brakuje, a ma to Marantz (nie zauważyłem u Onkyo?), to przyciski szybkiego dostępu. To jest genialna opcja.
Czyli możemy sobie zaprogramować np. ulubioną stację internetową i za pośrednictwem jednego kliknięcia nam się z automatu odpala.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Zdecydowałem się jednak, że kupie oryginał, przyzwyczaiłem się do niego.
Napisałem do serwisu prośbę o przesłanie mi nowego pilota. 150zł plus 25 wysyłka.

Dziękuję za pomoc.
 
Do góry