migotanie i drzenie obrazu na plazmach 100hz

spanker

New member
jako ze ciagle zastanawiam sie nad zmiana tv na wiekszy ogladalem wczoraj kilka plazm

1.najatansza z ciekawosci panas. 42pv8 100hz, obraz w porownaniu do lcd wyraznie migotal podobnie jak na starych kieskopach, testowany na xbox 360, sygnal 1080p 60hz, oraz sygnal po componencie

2. samsung 50a551 bedacy moim faworytem obraz na xbox bardzo meczacy, lekkie drzenie wg mnie mniejsze niz na ww panasonicu, o dziwo fatalnie wygladal ruch w grze, zostawaly smugi jak na jakims b. wolnym starym lcd i nie byl to green ghosting, tylko poprostu calkowity brak plynnosci, co mnie rozwalilo, bo nie tego sie spodziwałem

3.jakis starszy lg nie z tej najnowszej serii, wyrazne migotanie obrazu, juz nawet xboxa nie podlaczalem,


czy moze ktos uzytkuje najnowsza plazme lg 600hz? jak tam wyglada sprawa migotania i kompensacji ruchu?
 

Merin

New member
Czyatałem gdzieś, że w tym Samsungu do grania trzeba właczyć funkcje: gry. Bez tego obraz się rozmazuje. Wie ktoś coś więcej na ten temat, bo już jestem bliski zakupienia tego telewizorka. Przed koncem roku chce jeszcze kupić x360 i się zastanawiam czy ten model a551 jest dobry do grania? Płynność z trybem gry jest taka jak być powinna i nie traci nic na jakości? O powidoki się nie martwię, bo i tak nie grywam dłużej niż 2-3 godziny, nie ma na to czasu ;)
 

Jectiv

New member
stapoz
To jest strona Panasonic USA. Tam mają częstotliwość sieci 60Hz.

spanker
Migotanie jest przy ustawieniu 50Hz.
Trzeba ustawić w menu obrazu 100Hz.
 

till66

New member
Witam,
Ja mam Xbox360 i TV LCD Sharp 32" LC32RD8E

Jak kupowałem TV myślałem, że 100Hz załatwi sprawę płynności w grach, i tak rzeczywiście jest. Płynność jest super ale to pewnego stopnia dynamizmu obrazu. Grając w FIFĘ czy PESa gdy piłka leci lobem dość szybko tv nie wyrabia i jest wyraźne zjawisko smużenia. Piłka jest mało ostra wręcz staje się sinusoidą. I o ile 100Hz sprawdza się super o tyle w bardziej dynamicznych momentach gier jest trochę kiepsko.

Zastanawiam się nad zmianą TV na któryś z Panasonica lub LG z 600Hz.

Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat czy warto ?
 

lexo

New member
Interesuje mnie ten sam temat. Od czasu jak jakiś czas temu zobaczyłem w sklepie jakąś bajkę (chyba wall-e) z BR na dwóch lcd z których jeden był 100hz a drugi nie, powiedziałem sobie, że mało rzeczy tak doraźnie widać i mój następny TV musi mieć 100hz. Tyle, że oglądam te lcd'ki i wszystkie (46 cali do 5000pln) mają ten sam problem... kolory w niektórych i kontrast we wszystkich (zwłaszcza w ciemnych scenach czarne elementy).
Do rzeczy:). Panasonic 46G10E jako plazma obraz ma rewelacyjny. Kolorystyka, czerń, kontrast według mnie to juz inna półka niż porównywalne LCD z tego przedziału cenowego (rozpatruję jeszce Samsung b650 i Sharp Dh77) i patrząc na parametry 600hz powinno powalać te lcd'ki.... no właśnie, powinno a nie powala. W sklepie powiedzieli mi, że 600hz plazmy to jak 100hz lcd. Gubię się w tym powoli. Może mi się tylko zdaje ale patrząc się kontem oka widziałem migotanie. Również zależy mi na płynności obrazu. Ktoś wyżej napisał, że trzeba włączyć odpowiednie funkcje. Czy w panasonicu G10e również trzeba coś włączać (zakładam, że modele w sklepach działają na standardowych ustawieniach)? Jeśli tak to z chęcią poproszę kogoś z obsługi aby poświęcił mi parę chwil i włączył ów system.
Szukam i szukam i coraz bardziej zdecydowany jestem na plazmę, tylko gdyby te migotanie i płynność można było poprawić ustawieniami i opcjami.
 

lexo

New member
Jectiv napisał:
stapoz
To jest strona Panasonic USA. Tam mają częstotliwość sieci 60Hz.

spanker
Migotanie jest przy ustawieniu 50Hz.
Trzeba ustawić w menu obrazu 100Hz.

Da się to ustawić w panasonicu G10E?
Powiem szczerze, że migotanie na białym kiepsko tam wygląda (nie chodzi już o patrzenie kątem oka ale na wprost od TV to widać).

Jestem już zagubiony, plazma z idealnym obrazem która migocze przy białym jak nic, a z drugiej Lcd sam b650 i sharp dh77 gdzie migotania nie ma za to czerń się zlewa w jedną "czerń ostateczną":). Chyba za dużo oczekuję od tv za 5000:(.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
till66 napisał:
Witam,
Ja mam Xbox360 i TV LCD Sharp 32" LC32RD8E

Jak kupowałem TV myślałem, że 100Hz załatwi sprawę płynności w grach, i tak rzeczywiście jest. Płynność jest super ale to pewnego stopnia dynamizmu obrazu. Grając w FIFĘ czy PESa gdy piłka leci lobem dość szybko tv nie wyrabia i jest wyraźne zjawisko smużenia. Piłka jest mało ostra wręcz staje się sinusoidą. I o ile 100Hz sprawdza się super o tyle w bardziej dynamicznych momentach gier jest trochę kiepsko.

Zastanawiam się nad zmianą TV na któryś z Panasonica lub LG z 600Hz.

Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat czy warto ?


To smutna sprawa w takim razie bo ja mam sama a656 i fifkę 09 oraz "sokole oko" i nawet przy najszybszym ruchu piłki smużenia brak. Mój tv nie ma 100hz.
 

don111

Banned
lexo napisał:
Da się to ustawić w panasonicu G10E?
Powiem szczerze, że migotanie na białym kiepsko tam wygląda (nie chodzi już o patrzenie kątem oka ale na wprost od TV to widać).
na pewno się da ustawić, menu "ustawienia" w tv 50/100hz
jedynie gdy podłączony jest komputer to odświeżanie leci chyba takie jakie generuje karta graficzna i nie ma do wyboru tego trybu
tak przynajmniej jest na moim py8 (poprzednia seria)
zatem jeśli oglądałeś plazmę w sklepie i obraz HD to bardzo prawdopodobne że było to wymuszona częstotliwość przez źródło sygnału
 
Do góry