Miejsce ekranu projektora na poddaszu ze skosami

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zalecane jest aby na probile nakleic tasme, ktora nie bedzie przenosic drgan. Plyty GK dajesz podwojnie?

Zadbaj o sztywna konstrukcje aby konstrukcja nie drzala.

Miej na uwadze wyciszenie podlogi np. aku mata pod panele podlogowe.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tu masz linki:

https://www.wyciszamy.net/o/AKU-PR-izolacja-akustyczna/-b-AKU-PR-140--b----izolacja-akustyczna/m52

Tutaj masz klej GG. Jak kladziesz plyty GK podwojnie to pomiedzy jedna a druga warstwe robisz placki tym klejem
https://www.wyciszamy.net/o/Pozostale/-b-Green-Glue--b----izolujacy-klej-akustyczny/m71

No i tasma. Przyklejasz ja na profile aluminiowe i na to dajesz plyty GK.
https://www.wyciszamy.net/o/Pozostale/-b-LSPE--b----tasma-akustyczna-/m53


No i "tak przy okazji" do salek, pomieszczen audio masz fajne plyty perforowane
https://www.rigips.pl/produkty/plyty-rigitone
 

AMP

New member
Jeśli ma być projektor FullHD to przy 150" będzie widać piksele z tej odległości... jak dla mnie nie do zaakceptowania takie coś - w tym jest problem jeśli chodzi o rozmiar. Jeśli będzie projektor 4K to jak najbardziej 150" i większy.
Ale najlepiej przetestuj sam, kup projektor i przetestuj na ścianie jaki rozmiar obrazu Ci odpowiada z zakładanej odległości - nie ma nic lepszego niż sprawdzenie tego w praktyce.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To jak sobie radza w kinach, skoro maja FullHD, ekrany znacznie wieksze niz 150" i pikseli nie widac?
 

AMP

New member
lolo na serio? w kinie siedzisz 4m od ekranu czy kilkadziesiąt? i w jakim kinie masz projektor FullHD? - 4K to standard w kinach. Już pomijam fakt, że to nie są domowe projektory tylko zaawansowany technologicznie sprzęt kosztujący setki tysięcy złotych.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
lolo na serio? w kinie siedzisz 4m od ekranu czy kilkadziesiąt? i w jakim kinie masz projektor FullHD? - 4K to standard w kinach. Już pomijam fakt, że to nie są domowe projektory tylko zaawansowany technologicznie sprzęt kosztujący setki tysięcy złotych.


Fakt w kinie siedze dalej.

Ok sprzet moze byc za miliony $ ale rozdzielczosc FullHD bedzie dalej FullHD, liczba pixeli teoretycznie sie nie zmieni. Wiec ich rozmiar rosnie wprostproporcjonalnie do wielkosci ekranu. (no chyba ze w kinach uzywaja jakichs sztuczek, a o te nie trudno)
 
Ostatnia edycja:

AMP

New member
liczba pixeli teoretycznie sie nie zmieni. Więc ich rozmiar rosnie wprost proporcjonalnie do wielkosci ekranu

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego przy 150" przy FullHD z 4,5 - 5 m będzie widać piksele - im dalej tym mniej szczegółów widzi oko.

Dlatego proponuję pierwsze zakup projektora, test jaki obraz mu odpowiada i jest technicznie możliwy, i w ten sposób wybór rozmiaru ekranu.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego przy 150" przy FullHD z 4,5 - 5 m będzie widać piksele.
.

Na nic sobie nie odpowiedzialem, tylko stwierdzilem fakt. Ty sobie cos nadinterpretowales. Pytanie dalej jest to same.

To jak sobie radza w kinach, skoro maja FullHD, ekrany znacznie wieksze niz 150" i pikseli nie widac?


Jak dla mnie w domu 130 - 150" cali z 4m mozna przyrownac do Kina fullHD nie wiem ile cali ale siedzac w bardziej z przodu. Tu i tu ledwo co mamy zasieg wzrokiem calego ekranu

Oczywiscie, domyslam sie jakich sztuczek mozna uzyc np. interpolacje itp.


Dobra koniec tematu.
Nie zasmiecam wiecej, niech kolega dalej rozwija swoj temat.
 

mario5791

New member
Zalecane jest aby na probile nakleic tasme, ktora nie bedzie przenosic drgan. Plyty GK dajesz podwojnie?

Zadbaj o sztywna konstrukcje aby konstrukcja nie drzala.

Miej na uwadze wyciszenie podlogi np. aku mata pod panele podlogowe.

Ok taśmę nakleję na profile.
Płyty daję pojedynczo.
Konstrukcja sztywna.
Nata pod panele będzie.
 

mario5791

New member
Jeśli ma być projektor FullHD to przy 150" będzie widać piksele z tej odległości... jak dla mnie nie do zaakceptowania takie coś - w tym jest problem jeśli chodzi o rozmiar. Jeśli będzie projektor 4K to jak najbardziej 150" i większy.
Ale najlepiej przetestuj sam, kup projektor i przetestuj na ścianie jaki rozmiar obrazu Ci odpowiada z zakładanej odległości - nie ma nic lepszego niż sprawdzenie tego w praktyce.

W takim razie zrobię tak jak radzisz. Najpierw kupie i zamontuje projektor. Potem dobiorę ekran.
Tak będzie najbezpieczniej.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Problem na poddaszu bedziesz mial z basem, bo cale GK bedzie wpadac w rezonans. Zwroc uwage na montarz drzwi, najlepiej kupic jakies ciezkie.

U mnie GK, Drzwi i Stol wpadaja w rezonans przy innych Hz, czasem ciezko to zniwelowac.

Proponuje unikac subwooferow z glosnikiem skierowanym do podlogi, chyba ze bedziesz sie ratowal marmurami.
 

mario5791

New member
Problem na poddaszu bedziesz mial z basem, bo cale GK bedzie wpadac w rezonans. Zwroc uwage na montarz drzwi, najlepiej kupic jakies ciezkie.

U mnie GK, Drzwi i Stol wpadaja w rezonans przy innych Hz, czasem ciezko to zniwelowac.

Proponuje unikac subwooferow z glosnikiem skierowanym do podlogi, chyba ze bedziesz sie ratowal marmurami.

ok dobrze wiedzieć
 
Do góry