Melodika BL30 - wasze opinie. Czy warto?

gilusnk

Member
Hej,

Mam możliwość zakupu w całkiem niezłej cenie kolumn Melodika BL30, w związku z tym, że nie znalazłem na forum zbyt wiele informacji o nich- chciałbym prosić o wasze opinie. Mój tata posiada Roth Oli 40 (+Onkyo tx-8050) i jest bardzo zadowolony. Docelowo kolumny będą stały w dość małym pokoju (ok. 17m2). Aby nie zakładać nowego wątku- prosiłbym także o wasze opinie jeśli chodzi o wybór amplitunera stereo (nie KD). Oczywiście, im taniej tym lepiej przy zachowaniu jakości dźwięku na odpowiednim poziomie:) Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
 

mors111

Active member
Bez reklam
znajomy ma Melodika BL 40 + Onkyo jak twój tata , bardzo ładnie się to zgrywa , ma to w pokoju 18m2 i jak dla mnie spokojnie starczą BL 30 na taki metraż

co prawda wylot basowy mają z tyłu i kolumny wypada postawić te min 40cm od ściany , ale mimo że znajomy ma mniej to i tak nieźle to gra

co do ampli

Onkyo 8050 - fajny dzięki funkcjom sieciowym , ma swoją moc i czysto gra za niecałe 2 koła , masz świetny sprzęt z radiem i funkcjami sieciowymi
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zapytaj forumowicza Krzysiek1980. On jest ich użytkownikiem od lat. Słuchałem ich i jak na swoja cenę grają całkiem ładnie.
 

gilusnk

Member
Onkyo 8050 jest b.fajny, z tym ze wolalbym wydac blizej 1000zl niz 2000:) jest w tej cenie coś godnego polecenia?
 

palusik

Member
Mam OLi 40, to to samo. Fajne kolumny ale nie z Onkyo - znaczy zależy kto co lubi. Miałem je z Ampli Onkyo 607 teraz mam z 828 i tak raczej bezpłciowo jest. Będzie do tego wzmacniacz stereo to podratuje je może. Słuchałem też z Onkyo 8050 ale nie, raczej w stronę 9030 iść. Generalnie ich ogromny plusem jest to że w zależności do czego podłączysz to grają inaczej, zatem można szukać swojego brzmienia.
 

gilusnk

Member
Onkyo 8050 jest dla mnie trochę za drogi. Czy jest jeszcza jakaś alternatywa do polecanego HK3700? Czy któryś z poniższych ampli ma szansę dobrze zagrać z BL30:
onkyo tx8255
yamaha r-s500
onkyo tx-8030 (jeśli chodzi o dźwięk to idealnei to samo co 8050 tylko bez funkcji sieciowych)?
onkyo tx8020
yamaha rs201
yamaha r-n301?

Czy jak mam kolumny o ompedancji 8 Ohm to ampli także nie powinien tyle mieć aby zestaw zgrał się jak najlepiej?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Impedancja nie wpływa na jakość dźwięku - po prostu kolumny 6 ohm nie będą lepsze od 4 ohm i na odwrót . Kolumny 8 ohmowe są łatwe do wysterowania przez nawet cherlawy amplituner i nie ma znaczenia czy będzie 4,6,8 ohmowy

Inna sprawa to, że często producenci zawyżają impedancję "podciągając" ją do większych wartości ,wyjątkiem są chyba kolumny Bostona kiedy jest odwrotnie

Problemem może być odwrotna sytuacja ,kiedy ampli jest 8 ohmowy ,a kolumny 4 ohmowe ,ponieważ mniejsze obciążenie wymusza "większe dostawy energii" ,jednak w dzisiejszych czasach przy obecnej konstrukcji raczej jest to mało prawdopodobne aby ampli "nie wyrobił" ,co innego gdyby spróbować z legendarnymi amplitunerami w rodzaju Tosca i Radmor ,wtedy rzeczywiście współpraca z kolumnami 4 ohmowymi mogłaby się skończyć tragicznie :krol:

Wracając do amplitunerów ,zarówno Onkyo jak i Yamaha to dobre propozycje i spokojnie pociągną te kolumny.
 
Ostatnia edycja:

gilusnk

Member
Mam jeszcze jedno pytanie, z tego co widzę onkyo tx8020 rozni sie od modelu tx8030 jedynie brakiem wejscia usb. Duzo muzyki slucham w mp3 320kbs. Podlaczajac do modelu tx8020 ipoda dobrej jakosci kablem roznica w dzwieku bedzie znaczna w porownaniu do muzyki nagranej na usb podlaczonym do tx8030? Przepraszam za brak polskich znakow (tel)
 

agass

New member
Podepnę się pod temat czy ktoś miał do czynienia z MELODIKA BLS20 ,czy bi polarne lepiej się sprawdzają ( a swoją drogą dlaczego melodika preferuje tylko kolor czarny !!!)
 
Do góry