Media-Tech MT4160

majkeljot

New member
Pojawił się niedawno ten odtwarzacz z tunerem DVBT i możliwością nagrywania. Czy ktoś może już to zakupił i mógłby coś przyblizyć?
resize.php
 

lukasz2

New member
Media-Tech CINEMA HQ MT4160

Ostatnio dokonałem zakupu tegoż urządzenia, czekam aż mi przyjdzie paczka. Chciałem coś do 200zł, obecnie na rynku w tej cenie mediatech jest bezkonkurencyjny. Jak się nim pobawię to opowiem co nie co. Polecił mi znajomy, który zna się na tym dobrze, ja jestem raczej laikiem.
 

majkeljot

New member
Ostatnio dokonałem zakupu tegoż urządzenia, czekam aż mi przyjdzie paczka. Chciałem coś do 200zł, obecnie na rynku w tej cenie mediatech jest bezkonkurencyjny. Jak się nim pobawię to opowiem co nie co. Polecił mi znajomy, który zna się na tym dobrze, ja jestem raczej laikiem.

No kolego Łukasz kiedy coś skrobniesz, bo pewnie już po pierwszych zabawach. Ja na razie tylko dowiedzialem się, że jest na procku Sunplusa, ale nic o nim nie wiadomo. Czekam niecierpliwie. pozdrawiam
 

lukasz2

New member
Oto i moje spostrzeżenia. Jako laik przede wszystkim doceniam, że udało się wszystko podłączyć i ustawić bez problemów. Jakość obrazu cyfrowego to osobna historia, więc nie będę o tym pisał. Faktycznie odtwarza rmvb i radzi sobie z polskimi napisami. Bez problemu odtwarza filmy z dysku zewnętrznego i pendrive'a. Sprawnie idzie mu nagrywanie. szybkie menu
bardzo szybko przełącza kanały głos nie zanika wcale, obraz na parę sekund.
 

lukasz2

New member
Utwory odtwarza bez problemu, między nimi słychać przerwy (ok. 0.5 sek.) ale jest to zauważalne. Zastanawia mnie, po co Ci taka wiedza? :) jak to świadczy o tunerze?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
@majkeljot.
Funkcji Gapless szukać w takim budżetowym sprzęcie? No raczej trudno się jest spodziewać. Gdyby sprzęt był na wyższym modelu procesora Sigma plus dobre oprogramowanie to owszem.
 

majkeljot

New member
Utwory odtwarza bez problemu, między nimi słychać przerwy (ok. 0.5 sek.) ale jest to zauważalne. Zastanawia mnie, po co Ci taka wiedza? :) jak to świadczy o tunerze?

Chodzi o odtwarzanie samego materiału audio, a tu przerwy są nie do przyjęcia (bynajmniej dla mnie). W wielu wykonaniach tzw. suitach przejścia pomiędzy utworami są płynne, bez przerw. Oczywiście to nie ma nic do odtwarzania wideo. Dzięki za sprawdzenie.

@majkeljot.
Funkcji Gapless szukać w takim budżetowym sprzęcie?

Gapless nie ma nic do kwoty jaką trzeba wydać, to proste rozwiązanie, ale musi być przez przez producenta procka zaadaptowane. Może to zrobić zarówno Sigma jak i Sunplus czy Realtek, a czy to zrobi, to już zależy od samych założeń konstrukcyjnych. Gapless można czasem spotkać w tanich odtwarzaczach mp3, czego niejednokrotnie nie uwidzisz w drogich. Akurat liczyłem na to, że inżyniery z Suna to zrobią, i się przeliczyłem
Zależy mi na znalezieniu jak najtańszego transportu/magazynu plików audio, kwestia budżetu w projekcie który mam do zrealizowania jest priorytetowa.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Ale faktem jest że Gapless w odtwarzaczach typu HD Player a tym bardziej STB (DVB-T + player) jest unikatem. Mają Gapless modele Popcorn Hour c200, a200. a210 czyli proc. Sigma. Nie przypominam sobie tej funkcji przy procesorach Realtek. A przecież są również solidne i pracowite firmy które dbają o przyzwoite oprogramowanie.
Chciałbym się mylić że to takie proste i kwestia poprawienia softu. Gapless jest przydatny.
 
Ostatnia edycja:

lukasz2

New member
Nie wiem, czemu dla Was to taka ważna funkcja, normalne że między utworami są krótkie przerwy, ( no chyba że jest się w klubie, albo słucha Energy :D) dodam jeszcze, że podłączyłem swój tuner kablem HDMI -> DVI i działa, czyli można sobie podłączyć tuner bezpośrednio do monitora, co jest ciekawą funkcją, wystarczy tylko zainwestować w kabel.
 

majkeljot

New member
Ale faktem jest że Gapless w odtwarzaczach typu HD Player a tym bardziej STB (DVB-T + player) jest unikatem. Mają Gapless modele Popcorn Hour c200, a200. a210 czyli proc. Sigma.

I właśnie nad tym boleję, a co do c200 i jemu podobnych, to ponoć nie do końca w nich to działa.


Chciałbym się mylić że to takie proste i kwestia poprawienia softu. Gapless jest przydatny.

Niestety problem ten najwidoczniej najczęściej jest hardwarowy, ale czekam dalej, może coś się zmieni.


Nie wiem, czemu dla Was to taka ważna funkcja, normalne że między utworami są krótkie przerwy, ( no chyba że jest się w klubie, albo słucha Energy :D)

No wiesz niektórzy słuchają dużo dobrego starego rocka, klasycznej elektroniki czy też muzyki poważnej, a tam jest całe mnóstwo płyt typu suita, i kiedy jest się już w pewnej ekstazie podczas słuchania, a tu nagle łup, cisza, to tak jakbyś jakimś obuchem po łbie dostał, bynajmniej ja tak reaguję.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Nie wiem, czemu dla Was to taka ważna funkcja.........
Dokładnie mam takie same wrażenia jak majkeljot. Bardzo nieprzyjemne uczucie jak w trakcie pięknej chwili zostajesz skarcony przymusową przerwą a nastepnie nie lepszy powrót do nastepnego utworu który jest całością. Brrrrrrr!

Wracając do tematu wątku, to o tym tunerze jest więcej na forum emitel.pl
 

lukasz2

New member
jak dla mnie na emitelu dyskusja toczy się na zbyt zaawansowanym poziomie, poza tym tyle ludzi się tam wypowiada, że aż mi głupio, jak strzelę jakąś gafę i mnie wyśmieją...
 

zolwikrct

New member
witam,
wczoraj padł mi ten tuner (mam wersje 1.1) ale nie moge znalezc paragonu,
podesle mi ktos skan lub zdjecie swojego, bo inaczej nie zareklamuje (najlepiej ze slaska)
pozdrawiam!

(prosze o wysylke na zolwik.rct(aaaa)gmail_kropka_com)

z góry dziękuję!!
 
Do góry