Materiały akustyczne do salonu

SNiP3R

Member
Mam nadzieję, że w dobrym dziale stworzyłem ten temat :).
Z racji, że domek już stoi i jestem w fazie tworzenia i aranżacji salonu, chciałbym abyście doradzili jakie materiały akustyczne mógłbym użyć na ścianach, ale głównie chodzi mi o sufit, bo tu mam spory deficyt wiedzy i nie wiem dokładnie co miałbym zrobić :/. Na ścianach chciałbym zastosować płytę akustyczną 3cm a na nią płytę gipsowo-kartonową dzwiękochłonną. Nie mam jednak pojęcia jak zrobić sufit, gdyż wszelkie panele akustyczne są z reguły na sufit podwieszany, a ja chciałbym sufit standardowy, nie umiem znaleźć żadnych paneli takich co by można było przykleić lub przekręcić do sufitu... doradzicie coś moi Mili? :D
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak jesteś na takim etapie, to pomyśl może o przygotowaniu instalacji pod atmosa i projektor+ekran.
Przewody można wypuścić, a jak kiedyś przyjdzie ochota, to niedużym kosztem zrealizować.
Z gotowymi panelami sufitowymi faktycznie jest problem, są albo tzw. przemysłowe, do biur, sal konferencyjnych czy studiów nagraniowych albo do sufitów podwieszanych...

Zerknij na wątek kolegi - dyzio4 http://www.hdtv.com.pl/forum/nasze-zestawy/111490-sie-buduje.html swego czasu krok po kroku opisywał budowę dedykowanego pomieszczenia
 
Ostatnia edycja:

SNiP3R

Member
Wszystko fajnie, tylko trzeba wziąć pod uwagę, że to jest typowym salon, czyli miejsce które prócz moich audiofilskich zachcianek, musi być ładne i to wszystko zrobione z gustem... tak przynajmniej twierdzi moja Żona XD

Nad projektorem się zastanowię, jednak co do tego Atmos'a to nie jestem przekonany, mało materiałów filmowych, ogólnie mała popularność...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja jestem dopiero na etapie projektu i już teraz przygotowuję koncepcję pod Atmos oraz instalacyjne surroundy, na etapie budowy i aranżacji salonu koszty będą praktycznie niezauważalne. Maskownice do sufitowych i surrondów również można dobrać w takim kolorze aby zlewały się z kolorem sufitu i ścian.
Z racji, że mój salon będzie otwarty na jadalnię, wydaje mi się, że lepszy efekt osiągnę przy konfiguracji 5.4.1(lub 2) niż 7.1

Teraz praktycznie każdy nowy film wchodzi również w wersji Atmos, zakładam, że za rok będzie to już standard, a osoby, które taką instalację zrobiły pozytywnie się na ten temat wypowiadają, czyli coś musi w tym być ;)
 

SNiP3R

Member
hmmm.... pewnie zrobię tak, że mimo wszystko kable sobie puszcze nad sufitem, że w razie "w" będę miał wszystko przygotowane pod Dolby Atmos, tylko do tego trzeba mieć odpowiedni amplituner, więc pewnie gdy będę chciał przejść na Atmosa, zmuszony będę do kupna nowego ampli (obecnie HK AVR370 + HK3390 jako wzmacniacz). Nie słuchałem nigdy jeszcze tego, jestem ciekawy jak to brzmi...?
 
Do góry