Maskownice w Klipsch R-26F

TomekOp

Member
Chcialbym sie podzielić spostrzeżeniami odnośnie używania maskownic. Konkretnie posiadam kolumny jak w tytule.

Dużo czytałem na ich temat i po prostu je ściągnełem. Dopiero dzisiaj zalożyłem je w celu sprawdzenia czy bedzie różnica i dzwięk się faktycznie pogorszy. Więc od razu po zalożeniu odczułem różnice i to na plussss. ( To sa moje odczucia tylko i wyłącznie ).

Dzwięk jest bardziej poukładany jakby na miejscu. Bas stał się bardziej sprężysty i namacalny - powodem napewno jest zasłoniecie przez maskownice przedniego bas reflexu). Maskownice przynajmniej w tych kolumnach z basreflexem z produ porzadkują dżwiek i bardzo zmieniaja charakterystyke basową. Dla mnie na plus...

Jestem ciekaw waszych opinii nie tylko posiadaczy tych samych kolumn. Pozdrowienia ze Szkocji tu juz wiosna :) Tomek
 

lobos

New member
Bez reklam
Czyli przy przednim bass reflexie dół jest słabszy?
Jednak jak coś "blokuje" bass (ściana, maskownica) to lepiej się rozchodzi?
 

szymon-wawa

New member
Czesc Tomek,chce Cie zapytac o glosniki ktore posiadasz.Wyslalem sobie ze stanow r26f(jeszcze ich nie odsluchiwalem) i teraz bede chcial do nich dokupic jakis amplituner.Jestem Ciekaw do czego masz je podlaczone i czy ogulnie jestes z nich zadowolony.Jak jest z bassem w tych kolumnach czy odrazu szukac sobie jakiegos subwofera czy daja rade w filmach bez niego? Z gory dzieki za odpowedz.
 

TomekOp

Member
Czesc Tomek,chce Cie zapytac o glosniki ktore posiadasz.Wyslalem sobie ze stanow r26f(jeszcze ich nie odsluchiwalem) i teraz bede chcial do nich dokupic jakis amplituner.Jestem Ciekaw do czego masz je podlaczone i czy ogulnie jestes z nich zadowolony.Jak jest z bassem w tych kolumnach czy odrazu szukac sobie jakiegos subwofera czy daja rade w filmach bez niego? Z gory dzieki za odpowedz.

http://www.amazon.co.uk/Marantz-SR5008-Network-Surround-Receiver-Black/dp/B00DB97C8U/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1423826686&sr=8-7&keywords=marantz

Mi udalo sie kupic srebrny za 349 funtów :)
Jesli chodzi o kolumny to moim zdaniem suba nie bedziesz potrzebował nawet do 20m2. Moja sypialnia ma 12m2. Z tym marantzem jest rewelacja szczegolnie za taka cenę :) Nisko bardzo schodzący bas, niesamowite wrażenie szczegolnie przy cicho grajacej muzyce w nocy... Przy filmach bas miażdzy, szczególnie jego dynamika naprawde niesamowita. To są moje odczucia w mojej sypialni hehe. Nie miałem jeszcze mozliwosci przesluchania w salonie... Moz niedlugo zmienie sypialnie na wiekszą albo wyladuja do salonu bo nie widze tu miesca na reszte glosników...

Wszystko zależy od ustawien w ampli. Chcesz powera, bedziesz go miał. Chcesz odpoczać i sie zrellaksować te koumny ułożysz jak chcesz. Amerykance jak coś prodkują to zawsze z zapasem mocy, chodź wcale nie musisz z niej do konca korzystać... Pozdro
 
Do góry