Martwy pixel na panelu Panasa PV80

krystianrednose

New member
Witam zauwazylem na swoim nowym Tv w rogu na samym dole matrycy 3 martwe pixele jeden nad drugim w sumie wyglada to jak kreska. Pixele maja kolor jaskrawy zielen, seledynowy i swieca caly czas tak samo dokladnie je widac przy jasnych scenach na tv przy ciemnych prakrtycznie nie widoczne z odleglosci 2 - 3 metrow.

Mozna takie cos zareklamowc?? Czy wymienią panel w TV??
Czy ktos w PV 80 spotkal sie z czyms takim ? czytalem we wczesniejszych postach ze ktos pisal o tym ale w modelu serii 6 pv 60. Najbardziej zastanawia mnie to czy te pixele wyskoczylyu teraz czy byly od samego poaczatku przy zakupie nei zauwazyem Tv mam 2 tygodnie.
Prosze o pomoc
 

prezes_jelonek

New member
Witam:) W zeszłym roku zapodałem sobie Panasonic 37PV7P i również miałem martwego pixa który świecił na czerwono wszędzie tam gdzie było jasno, czyli było go bardzo wyraźnie widać. Na szczęście zauważyłem to na 3 dzień od zakupu wiec zapakowałem go do kartonu i wio z nim spowrotem do MM Zabrze. Tam bez problemu wymienili mi na nowy TV dodając że gdybym to zauwazył po 7 dniach był by problem bo musi być ich wtedy zdecydowanie wiecej niż 1 czy nawet 5... wiec może być cięzko ale spróbuj przedzowinić do Panasonic Polska i się dowiedzieć co i jak... pozdrawiam i zycze udanych nagocjacji wymiany lub naprawy
 

houq

New member
problem z matrycą PV80

zakupiłem trzy dni temu pv80 i pierwszego dnia nie miałem problemu. następnego dnia podłączyłem kamerę Canon DC22(pomijam,że obraz jest nieporównywalnie gorszy niż na tv tradycyjnym 100hz) i zauważyłem że u szczytu ekranu wzdłuż górnej ramki pojawił się poziomy pasek - linia przerywanej. Najpierw był widoczny od lewej strony do połowy ekranu, później już na całej szerokości. Pasek Widoczny był tylko na czarnym tle.w ogóle niezauważalny na pełnym obrazie. teraz widzę że problemu z paskiem nie ma (zniknął) ale pewności czy się niespodziewanie nie pokaże nie mam.
1. Może miał ktoś podobny problem i wie jak go rozwiązać?
2. zlekceważyć, odesłać(kupiony przez neta z neo.24, czy obserwować i nie panikować?
proszę o pomoc. to jest moja pierwsza plazma więc proszę o szczegółową radę.
 

houq

New member
STARY1977MJ napisał:
A GDZIE ZNAJDĘ ZMIANĘ POWIERZCHNI OBRAZU,BO SZUKAŁEM W MENU I NIE ZNALAZŁEM.A MAM TĘ SAMĄ PRZYPADŁOŚĆ W MOIM PV80.


powierzchnia obrazu pojawia sie w menu ustawienia ale tylko wtedy jak zmienisz format obrazu na inny niz "auto" i zatwierdzisz OK
 

cygan

Member
krystianrednose napisał:
Witam zauwazylem na swoim nowym Tv w rogu na samym dole matrycy 3 martwe pixele jeden nad drugim w sumie wyglada to jak kreska. Pixele maja kolor jaskrawy zielen, seledynowy i swieca caly czas tak samo dokladnie je widac przy jasnych scenach na tv przy ciemnych prakrtycznie nie widoczne z odleglosci 2 - 3 metrow.

Mozna takie cos zareklamowc?? Czy wymienią panel w TV??
Czy ktos w PV 80 spotkal sie z czyms takim ? czytalem we wczesniejszych postach ze ktos pisal o tym ale w modelu serii 6 pv 60. Najbardziej zastanawia mnie to czy te pixele wyskoczylyu teraz czy byly od samego poaczatku przy zakupie nei zauwazyem Tv mam 2 tygodnie.

Prosze o pomoc
Kiedyś pisałem o tym. Analogicznie porównaj do tej wypowiedzi #2 z postu http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=114149#post114149 Dopuszczalna jest pewna ilość bad pixeli. Pytanie, jak Panas do tego podchodzi?

 
Do góry