Martwy pixel czy paproch?

Bartholomeo

New member
Witam,

Dwa tygodnie temu odebralem swojego samsunga 50a557. Po podlaczeniu obejrzalem pobieznie ekran czy nie ma jakis wad. Nie przygladalem sie bardzo dokladnie zeby nie wpadac w paranoje gdybym cos znalazl. Dzisiaj jednak wlaczylem bialy ekran zeby sprawdzic czy nie ma zadnych powidokow itp i zauwazylem czarna kropke. Najpierw pomyslalem ze to "dead pixel" ale gdy przyjrzalem sie temu miejscu przy wylaczonym tv zobaczylem ze "po drugiej stronie szyby" jest cos co wyglada jak paproch, ktory zaslania piksel. Nie wiem czy martwe pixele sa widoczne przy wylaczonym tv ale to wyglada wyraznie na "obce cialo" :) Ewentualnie jakby odprysk na szybie, ale nie od zewnatrz tylko od wenetrznej strony. Nie wiem czy miedzy ekranem a szyba jest jakas wolna przestrzen czy oba elementy sa sklejone, ale moze jakis platek kurzu zostal przyciagniety napieciem elektrostatycznym? Zasadniczo z odleglosci 3 metrow nie widac tego wogole, ale moze jest to podstawa reklamacji?
 

Bartholomeo

New member
Przyjrzalem sie problemowi przez lupe. Na 99% jest to paproch. Mam teraz nastepujace pytanie. Czy miedzy szyba a ekranem jest jakas wolna przestrzen czy tez przylegaja do siebie? Moze da sie jakos usunac sprezonym powietrzem.
 

motobartcompany

New member
Miałem podobny przypadek w TV LCD Amoi. Tam matryca była zasłonięta szybą. W jakiś sposób dostało się tam kilka pyłków kurzu.
Zlikwidowałem to na elektryzowaną syntetyczną szmatką. Po jej zbliżeniu do ekranu, pyłki przesunąłem w niewidoczne miejsce.

Teraz zależy czy ten paproch u ciebie czasami nie jest przyklejony. Bo jeżeli jest luźny to z usunięciem nie będzie problemu. laseczka ebonitowa bardzo mocno się elektryzuje:)

innej metody nie znam.
 
Do góry