Marantz SR5015 czy Denona AVR-960H do Tannoy Mercury V ?

Status
Zamknięty.

Valentyna

New member
Witam, bardzo proszę o pomoc w wyborze amplitunera do kina 5.1. Posiadam kolumny Tannoy Mercury V . Pomieszczenie ma ok 25 m, muzyka 60% kino 40%. Słucham głównie jazzu, rocka, czasem klasyki. Rozważam zakup amplitunera Marantz SR5015 lub Denona AVR-960H. W związku z tym, że przeważa muzyka rozważam też Danona AVC-S660H lub AVR-S660H, nie są dla mnie tak bardzo istotne efekty kinowe. Obawiam się, czy kolumny które posiadam nie są za słabe. Bardzo proszę o pomoc w wyborze.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Myślę że sekcję stereo będzie mieć lepszy Marantz co będzie miało znaczenie przy słuchaniu muzyki .Chociaż nie ma informacji podejrzewam że chodzi o kolumny Tannoy V4 w takim przypadku przydał by się subwoofer
 

Valentyna

New member
Dziękuję bardzo za pomoc. Onkyo miałam, dźwięk był nijaki mimo niezłych parametrów. Zależy mi szczególnie na dobrej jakości dźwięku więc rozważam jeszcze przejście na stereo z możliwością podłączenia tv. Znalazłam dwa modele Marantza, które by chyba się nadawały, chociaż cena jak za stereo wygórowana Marantz NR 2100 (ma wyjście na subwoofer)
i trochę tańszy ale chyba gorszy Marantz PM6007. Czy sprawdzą się w kinie domowym 2,1 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To dobry pomysł. Oczywiście że się sprawdzą.
Jak masz szczegółowe pytania napisz proszę na PW,
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
i trochę tańszy ale chyba gorszy Marantz PM6007. Czy sprawdzą się w kinie domowym 2,1 ?

To akurat jest integra czyli wzmacniacz ,miałem w domu na testach podobnie jak CD 6007 ,W sumie to bardzo dobry wzmacniacz ,ale niestety też ma wady .Z mojego punktu widzenia problemem jest średnica (podobnie jak w CD 6007) jest za bardzo podgrzana co słychać na wokalach żeńskich - taka ciekawostka wymieniłem przewód zasilający na Melodikę MDP 20 co spowodowało dalsze minimalne podgrzanie średnicy .Pewnym problemem jest też stosunkowo wysoki poziom szumów .Ale ten wzmacniacz ma też zalety - fantastyczna jest barwa co szczególnie słychać w muzyce jazzowej i klasycznej brzmienie jest naturalne i stosunkowo neutralne ,nawet grając głośno dźwięk będzie czysty kusi też wysokimi tonami które zawsze są czyste ,świetnie radzi sobie z sybilantami na żadnym nagraniu nie miałem efektu świstania lub gwizdania ,pomijam fakt że jest też dobrze wyposażony w wewnętrzny przetwornik c/a z dwoma filtrami i preamp gramofonowy .Myślę że spokojnie nagłośni 25 metrów a jeżeli będzie wsparty subwooferem (bo jest taka możliwość ) to już na pewno

I jeszcze taka uwaga - ten wzmacniacz nie jest taki tani od swojej premiery na polskim rynku podrożał ok 1000zł ,dla przykładu w Niemczech czy Czechach jest tańszy
 

Valentyna

New member
Miałam dotąd kino domowe z głośnikami Tannoy Mercury V plus subwoofer i amplituner Onkyo TX-SR608. Chyba z powodu przepięcia (burza), amplituner się zepsuł. Powiedziano mi (bez zaglądania do środka), że naprawa wyniesie ok 1.200 zł. Od początku byłam rozczarowana brzmieniem, mam do dzisiaj niewielkich gabarytów wieżę stereo Technicsa i muzyka na tym maluchu brzmi o niebo lepiej, nawet bas jest soczysty 🙂 W pierwszym odruchu po awarii kina pomyślałam, że skoro naprawa taka droga to już lepiej trochę dołożyć i kupić nowy. Poczytałam co też fachowcy na forach napisali i zrozumiałam, że prawdopodobnie każde kino będzie przy odtwarzaniu muzyki gorsze niż mój malutki 20 letni Technics 🙂 Kierując się świeżo zdobytą wiedzą postanowiłam więc kupić amplituner stereo ale taki, do którego będę mogła podpiąć telewizor po HDMI , jak by jeszcze miał 4K to by już pełnia szczęścia była . Czytałam dobre opinie o Marantz NR 2100, ma takie funkcje i jeszcze znalazłam NAD C368 ale nie jestem pewna czy ma 4k. Poczytałam jednak jeszcze o tych moich kolumnach i wyszło że szmelc, więc zakup nowego amplitunera pewnie niewiele pomoże. Pozostaje mi wszystko wywalić i słuchać staruszka Technicsa.
 
Status
Zamknięty.
Do góry