Marantz PM6003 a PM8003

Avaky

New member
Witam mam pytanie dotyczące tychże wzmacniaczy - odsłuchiwałem model 6003 i bardzo Mi się spodobał ( porównywałem z NAD i HK w podobnej cenie) oraz kolumny Roth OLI 4 najbardziej przy tym wzmaku przypadły mi do gustu - ale o co chodzi - mianowicie model 6003 posiada opcję loudness której 8003 juz nie ma i tutaj moje pytanie - czy 8003 az tak nadrabia w standardzie ze owy tryb nie jest mu potrzebny ? i drugie pytanie czy taki wzmak jakim jest 8003 nie bedzie za mocny na ww. głośniki ? - od razu powiem że żadnym "audiofilem" nie jestem ale wolałbym mocniejszy wzmacniacz aby w przyszłości dokupic do niego mocniejsze kolumny i aby z nimi "dawał rade" - dodam jeszcze ze nie stac mnie na drogie kolumny a co do wzmaka to biore na raty wiec da się kupic nieco drozej bez wielkiego uszczerbku na budżecie - gdzies czytałem ze trybu loudness sie nie powinno uzywac -ale mnie sie podoba i raczej uzywac będę ( chyba ze 8003 az tak daje rade ) tak więc pytanie czy warto doplacac do 8003 który go nie posiada jest wg mnie na miejscu :) pozdr.

czy moze wrecz zastanowic sie nad KI PEARL ? co o tym sądzicie ? :)

PS. pytam gdyż 8003 musialbym zamowic w ciemno nie mam mozliwosci odsłuchu ale charakter 6003 bardzo mnie syci
 
Ostatnia edycja:

mario1969

New member
Przy porządnych kolumnach, dobrym akustycznie pomieszczeniu, oryginalnych płytach (kopiach) - żaden Loudness nie jest potrzebny. Jeżeli nie masz zamiaru inwestować kiedyś w kolumny to niższy model w zupełności wystarczy. Wzmacniacz nie będzie za mocny wręcz jest to wskazane -mniejsze ryzyko przesterowania- a co za tym idzie spalenia głośników .
 

Avaky

New member
no wlasnie kiedys . . . i bedzie trza wymienic 2 podzespoły :) pokoik raczej mały 25m2 ale dość gęsto zabudowany niestety

jeszcze jedno pytanko - czy ma sens cos takiego aby w przyszłości dokupic jakies lepsze głośniki frontowe a te roth'y ustawić do kina domowego jako tylne głośniki w systemie 5.1 ? zda to egzamin czy raczej nie ? czy jest po prostu bez sensu ? :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

piotr818

New member
Bez reklam
Jeśli nie jesteś wymagający kolumny starczą Ci na jakiś czas grają lepiej niż niejedne zachwalane na tym forum. (nazw nie wymienię bo mnie zjedzą) Najważniejsze żeby dźwięk podobał się słuchającemu.
pozdrawiam
 

Avaky

New member
Witam nabyłem drogą kupna zestawik wyżej wymieniony 6003 i mam jeszcze jedno pytanie czy nie wiecie gdzie można znalezc ( czy wogóle taka jest ) instrukcja do tego po polsku ? albo czy może ktoś wie jak przełączac żródła z pilota np z usb na cd albo zeby mozna bylo jednym pilotem wylaczac obydwa komponenty zestawu - wzmak i cd bo jakos mozna a polaczenie remote control i na extrnal nic nie dało prosze o pomoc :)
 
Do góry