Marantz MCR-510 - ktoś miał okazję słuchać? Jest jakaś alternatywa?

piechu

Member
Bez reklam
Witam.

W tym tygodniu odbieram zamówione Zensory 1 i Vokal.
Pewenie niektórzy z Was kojarzą mój temat o Z1 i problemie z ich przechowywaniem, związany z tym, że nie mam możliwości na stałe rozstawić lub powiesić tych głośników w salonie. Będą one rozstawiane tylko na czas seansu. Pierwotnie miały być przchowywane w szafce rtv ale ostatecznie stanęło na tym, że będą one stać w sypialni na standach. Żona stwierdziła, że to trochę bez sensu żeby monitorki marnowały się na codzień :) Padło na to, żeby kupić jakiś napędzacz, który będzie sobie z Zensorami plumkał w sypialni. Ma być tanio, ma mieć DLNA z zasysaniem plikó z NAS'a, ma mieć radio intenretowe i Spotify no i koniecznie wifi. Jedyne co udało mi się znaleźć w sensownych pieniądzach czyt. do 1,5 tysiąca złotych to tytułowy Marantz MCR-510.
Czy ktoś miał okazję słuchać tego małego grajka? Warto sięnim zainteresować? A może jest jakaś inna tania alternatywa spełniąjące wymagania?

Sypialnia jest malutka, po odjęciu powierzchni zajętej przez szafy wnękowe wychodzi jakieś 11m2.
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Sek w tym, ze nie mam. Tzn. teoretycznie mam ale wiązaloby się to z generalnym ryciem scian przez cale mieszkanie - sypialnia jest na drugim końcu. Oczywiscie w pierwszej kolejnosci pomyslalem o 2 strefie ale pomysl upadl.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja mam kabelki do sypialni puszczone w listwach przypodłogowych, też musiałem trochę ciągnąć, w sumie 2x po 30 m, nie muszą być jakieś grube kable 2x1,5, max 2x2,5
A sterowanie z sypialni za pomocą tabletu/smartfonów

Ale jak nie możesz, to nie będę cię namawiać ;)
A co do tego Marantza, to słyszałem poprzedni model i te Denony i całkiem fajnie grały.
 

piechu

Member
Bez reklam
Aj Panie! Kurcze, listwy podłogowe.... dałeś mi do myślenia :) Może faktycznie da się tak puścić kabelek 2,5mm...
Metrów co prawda potrzebowałbym od groma i ciut ciut ale zawsze to mniej niż 1-1,5 tysiaka :)
Kurcze, jak się uda (chociaż może być jednak problem w dwóch miejscach) to masz u mnie duże dobre piwo na śląsku lub w wielkopolsce, do wyboru ;)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Ja dałem 2x2,5, kupione w PSB po 3 zł za mb i całkiem spoko są, no i dużo taniej niż osobny klocek ;)
 

piechu

Member
Bez reklam
Właśnie obczaiłem możliwość ułożenia kabla pod listwami. Mogę mieć problem z przeprowadzeniem kabli w progu drzwi wejściowych do mieszkania. Tutaj może sie okazać konieczny demontaż podłogi na fragmencie. Druga kwestia to poprowadzenie ich jakoś pod futryną. No nic, mam temat do przemyślenia :)
 
Do góry