Marantz 5010 obsługa TIDAL

marcinpab

New member
Czy amplituner Marantz 5010 posiada obsługę TIDAL. Wyczytałem, że ma obsługę Spotify natomiast o tidal nic nie mogę znaleźć.
 

piechu

Member
Bez reklam
Nie znam żadnego aplitunera w tej cenie, który posiadałby obsługę tidala. Tidala możesz znaleźć w odtwarzaczach sieciowych ale też chyba nie w tej półce cenowej.
Zreszta Tidal w amplitunerze do 3000 zł nie dałby Ci poprawy brzmienia w stosunku do spotify.
 

piechu

Member
Bez reklam
Tak jak pisałem - odtwarzając materiał mp3 320 (spotify) i flac (tidal) nie usłyszysz żadnej różnicy na amplitunerze w tej półce cenowej. Ergo - nie ma sensu płacić 2 razy wyższego abonamentu za Tidala. Jeśli miałbyś wzmacniacz i zewnętrzne źródło do obsługi Tidala to wtedy można o tym poważniej myśleć. Pytanie czy usłyszysz różnicę między mp3 320 a flaciem. był tutaj gdzieś zalinkowany test z różnego rodzaju materiałem do porównania i sprawdzenia czy słuchacz wyłapie różnice.
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Ok - to zmienia postać rzeczy. Z tym ,że musisz wziąć pod uwagę fakt, że nawet jesli masz darmowy dostęp do Tidala (jak mniemam z sieci Play) to urządzenia, które go obsługują i tak wymagają płatnego konta premium. Tak jest też chociażby ze spotify.
Musiałbyś się dowiedzieć jak to wygląda np. w ww. Onkyo.
Ja np. streamując tidala za pośrednictwem Daphile, pomimo posiadania darmowego dostępu z Playa i tak musiałem wykupić dostęp premium.
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Do Marcinpab:)
Mój stream magic wspiera tylko spotify ale tak jak pewnie ty jestem w play-u i posiadam darmowego Tidal a ,mam też teraz Tidala hi fi streaming przez tablet na Androidzie programem Upnp bubble ,różnica w dźwięku jest ,i nie musisz wykupywać hi-fi wystarczy darmowy premium , .Jeżeli pomogłem to milej zabawy ;-).Pzdr
 

sebaku

New member
Witam. Ja mam taki sposób. Telefon z androidem, instalujemy bubbleupnp i jako redenderer ustawiam Marantza jako library - cloud i wybieram tidal (trzeba się zarejestrować oczywiscie). Piosenki, albumy wybieram w telefonie a gra na ampli.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tidala można przez BT przecież, a w przypadku produktów Apple przez AirPlay.
Generalnie są plusy i minusy.
Dobrze jest mieć Tidala na ampli, ale już wyszukiwanie piosenek jest utrudnione, nawet jak włączamy tv, bo na wyświetlaczu jest ciężko. A znowu jak mamy załączać tv i dalej obsługiwać pilotem od ampli, to lepiej odpalić tablet/tel. z szybką klawiaturą i przejrzystym kolorowym menu.
 
Ostatnia edycja:

*Krzysiek*

New member
Też nie do końca rozumiem dlaczego niektórzy tak próbują przez UPNP . Zamiast obrazu przez bluetooth?

Inna możliwość to zewnętrzny Denon Heos Link 1699zł ale do końca nie wtajemniczałem się jak działa i czy się opłaca. Ale ma obsługiwać Tidal ,Spotify ,deezer, napster itd.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 

werf

Active member
Bez reklam
Też nie do końca rozumiem dlaczego niektórzy tak próbują przez UPNP . Zamiast obrazu przez bluetooth?

Inna możliwość to zewnętrzny Denon Heos Link 1699zł ale do końca nie wtajemniczałem się jak działa i czy się opłaca. Ale ma obsługiwać Tidal ,Spotify ,deezer, napster itd.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk

Bluetooth degraduje lekko materiał
 
Do góry