Mam stereo z Phoebe III, a chcę dodatkowo KD.

cyberas

New member
Witam serdecznie!
Posiadam kolumny Audio Academy Phoebe III, a do tego NAD C326BEE, NAD C515BEE (ten zamienić chcę na NAD C545BEE).
Zamierzam zbudować zestaw do KD nie tracąc stereo - poszukać centralnego od Audio Academy i dobrać do tego jakieś tylne kolumny oraz sub.
CD muszę jakieś mieć, C326BEE idealnie pasuje do Phoebe III i raczej amplitunerem za kilka tys. trudno byłoby go zastąpić. Jednocześnie myślę o funkcjach sieciowych.
Kombinuję, aby zostawić to co mam i dołożyć amplituner, a kolumny przełączać między zestawami stereo i KD za pomocą przełącznika, ale nieszczególnie mi się to podoba.
Całą modernizację chciałbym zamknąć w kwocie 4-5 tys. PLN.
Czy możecie coś podpowiedzieć?
Jakie kolumny tylne dobrać do Phoebe III? Wydaje mi się, że ze stajni Audio Academy mogę mieć co najwyżej centralny.
Przerabiał ktoś podobny temat?
 

3echo

Member
Bez reklam
Przy okazji chciałem zapytać jak się zgrywa NAD C326 z Phoebe III?Pytam,gdyż szukam kolumn do tegoż NAD-a.
Aha i jakiej muzyki słuchasz?
Dzięki z góry
 

cyberas

New member
Przy okazji chciałem zapytać jak się zgrywa NAD C326 z Phoebe III?Pytam,gdyż szukam kolumn do tegoż NAD-a.
Aha i jakiej muzyki słuchasz?
Dzięki z góry

Nie mam dużego doświadczenia, ale NAD C326 bardzo dobrze zgrywa się z Phoebe III. Polecał mi go nawet twórca Phoebe III - Pan Michał. Na forach znajdziesz potwierdzenie przez wiele osób, że NAD z Phoebe III zgrywa się bardzo dobrze i jest to dość uniwersalny zestaw, na czym również mi zależało. Słucham głównie rock, rock-pop, klasyczną.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z tego co widzę na stronie producenta jest tylko jeden model kolumn ,oni w ogóle produkują głośniki centralne ?

NAD C326 to dobry wzmacniacz i zgrywa się w wieloma innymi kolumnami
 
Ostatnia edycja:

cyberas

New member
Napisz do AA może Ci zrobi resztę do kina domowego.

Taki miałem i mam zamiar w stosunku do centralnego, a o pozostałych w ten sposób nie myślałem. Chciałem jakieś niewielkie (gotowe już) tylne do zawieszenia na ścianie - BTW: za zasłonką cienką będą wisiały (po obu stronach okna) - praktycznie będą niewidoczne. Nie powinny być zbyt głębokie/duże.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem ci że miałem Phoebe III połączone z Marantzem SR6008 i bardzo średnio to wypadało. Kolumny te potrzebują prądu a NAD 326 daję radę bo ma spory zapas mocy, innymi słowy mówiąc jeśli chcesz uzyskać dobry dźwięk z amplitunera w połączeniu z tymi kolumnami podejrzewam że musiałbyś sięgnąć po coś z wyższej półki, natomiast jeśli chciałbyś poprawić dźwięk w stereo kupując sam wzmacniacz zdecydowanie polecam poszukać Atolla IN80/100, Xindak PA-M, coś z Vincenta, kiedyś słyszałem że nieźle zgrywały się z Music Hall a35.2 a tam jest pełne wejście Main In więc opcji jest parę. A takie przełączanie między KD a stereo podejrzewam że za chwilę już bardzo by irytowało ;p
 

3echo

Member
Bez reklam
...jeśli chcesz uzyskać dobry dźwięk z amplitunera w połączeniu z tymi kolumnami podejrzewam że musiałbyś sięgnąć po coś z wyższej półki...

Swego czasu chciałem te kolumny połączyć z amplitunerem stereo TX8150.Nawet napisałem do AA,co myślą o tym połączeniu.Odradzili.Z amplitunerem te kolumny będą się marnować.Chyba,że mówimy o cenie wyjściowej 5-6tysi co najmniej.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Jeśli poszukujesz resztę kolumn do kina do tych AA to pomyśl o kolumnach z metalową kopułką głośnika wysokotonowego,tak żeby to w miarę się zgrywało.
Ja bym Ci ze swojej strony polecił tylko proszę się nie śmiać - Tonsil Maestro z pierwszej serii.Miałem je kiedyś,super wyglądają i brzmieniowo też dadzą radę.
 

cyberas

New member
Bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi.
jaco.37, dlaczego mam się śmiać z Tonsil Maestro? Wdzięczny jestem za radę i za wszelkie rady raz jeszcze Wam dziękuję.
 
Do góry