Mam problem - nagrywarka DVD

daniel_torun

New member
Witam serdecznie
Zamarzyło mi się kupic nagrywarkę DVD. Postanowiłem na to przeznaczyć nie więcej niż 2000zł.
Jakie sa moje wymagania ?
Na pewno chciałbym aby odtwarzała VCD ( nasze dziecko ma mnóstwo bajek na VCD) .
Przetestowałem Samsunga 757 oraz LG 278H. Samsung oczywiście nie ma VCD . Odpadł. LG ma VCD ale .....
1. Obraz z TV kablowej jest o gorszy przez DVD ( w Samsungu też tak było). Przez SCART jest jeszcze do zaakceptowania ale przez HDMI nie! ( telewizor Samsung LCD - nie pamiętam modelu ale sporo kosztował :) ) . Czy tak zawsze jest ? Zawsze musi być gorszy obraz ?
2. Wentylator w LG chodzi jak czołg !
3. Funkcja nagrania o określonym czasie - działa tylko kiedy DVD jest w trybie czuwania. Dla mnie to bez sensu. Chciałbym ustawić sobie kiedy i co ma nagrać , ale żeby nagrywał nawet wtedy kiedy oglądam sobie coś innego.
4. Funkcja "pauza TV" - ma zatrzymać oglądany program , nagrywać go i po przyciśnięciu "play" ma odtwarzać z przesunięciem czasowym. Niby ok ale myslałem , że wygląda to tak , że podczas oglądania TV wciskam "pauza " i już. A jednak nie. W samsungu muszę w danym momencie aktywować usługę i nacisnąć pauzę. W LG niby można zrobić usułgę czynną caly czas ale wiąże się to , że podczas przełączania kanałów przerwa wynosci ok 3-4 sekund! ( pojawia się jakiś komunikat o aktywowaniu usługi za każdym przełączeniem kanału).


Proszę Was o pomoc. Czy jest sprzęt który by był pozbawiony tych wad? Zaczynam się zniechęcać do nagrywarki DVD.
Jak wyglądają te sprawy u innych ? Co z Jakością TV ? z Pauzą ? z nagrywaniem ustawionych programów ?

W góry dziękuję.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Jest. Sony. Sprawdź jednak, czy odtwarza VCD, bo nie jestem pewien. Jednak prawie na pewno tak.

ArtS :)

ArtS, ale w moim Sony RDR-HX910 też nie chce się uruchomić nagrywanie na HDD z timera w czasie gdy oglądam lub słucham inną płytę.
 

mdag

New member
daniel_torun napisał:
1. Obraz z TV kablowej jest o gorszy przez DVD ( w Samsungu też tak było). Przez SCART jest jeszcze do zaakceptowania ale przez HDMI nie! ( telewizor Samsung LCD - nie pamiętam modelu ale sporo kosztował :) ) . Czy tak zawsze jest ? Zawsze musi być gorszy obraz ?
2. Wentylator w LG chodzi jak czołg !
3. Funkcja nagrania o określonym czasie - działa tylko kiedy DVD jest w trybie czuwania. Dla mnie to bez sensu. Chciałbym ustawić sobie kiedy i co ma nagrać , ale żeby nagrywał nawet wtedy kiedy oglądam sobie coś innego.
4. Funkcja "pauza TV" - ma zatrzymać oglądany program , nagrywać go i po przyciśnięciu "play" ma odtwarzać z przesunięciem czasowym. Niby ok ale myslałem , że wygląda to tak , że podczas oglądania TV wciskam "pauza " i już. A jednak nie. W samsungu muszę w danym momencie aktywować usługę i nacisnąć pauzę. W LG niby można zrobić usułgę czynną caly czas ale wiąże się to , że podczas przełączania kanałów przerwa wynosci ok 3-4 sekund! ( pojawia się jakiś komunikat o aktywowaniu usługi za każdym przełączeniem kanału).

1) A próbowałeś zmieniać rozdzielczość przyciskiem na nagrywarce ?
Ja w tej chwili mam podłączone tylko przez HDMI, nie miałem czasu żeby bawić się kablamii, ale mam jeszcze zamiar podłączyć nagrywarkę dwoma kablami i porównać obraz.
Ostatecznie możesz tak zrobić że podłączysz HDMI w celu oglądania DVD z upscalerem, a oglądanie tv przez scart lub component.

2) Ocena głośności to pojęcie dość względne, dla jednego cisza, a dla innego nie do zaakceptowania. Dla mnie jest dobrze, muszę wszystko wyciszyć w domu żeby wentylator usłyszeć.

3) Możliwe, nie próbowałem. Programowałem nagrywanie tylko jak wychodziłem z domu itp...

4) Nie bardzo wiem, o co dokładnie chodzi. Podczas oglądania naciskasz przycisk TIMESHIFT i rozpoczyna się nagrywanie. Jeśli dodatkowo chcesz zatrzymać obraz (bo wcale nie musisz chcieć) wciskasz dodatkowo pauze.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Pablo1964 napisał:
ArtS, ale w moim Sony RDR-HX910 też nie chce się uruchomić nagrywanie na HDD z timera w czasie gdy oglądam lub słucham inną płytę.
Ja nie oglądam płyt na swojej (RDR-HX710), więc o tym nie wiedziałem. Przy oglądaniu z HDD nie ma żadnego problemu z nagrywaniem z Timera. Będę musiał to sprawdzić.

mobor napisał:
Nowe modele Sony mają inną architekturę. Opeirają się na konstrukcji Pioneera .... ;)
Co dokładnie masz na myśli?

ArtS :)
 
Do góry