Mały zestaw 5.1 czy soundbar 3-5 tyś.

kaem92

New member
Witam forumowiczów,

noszę się z zamiarem zakupu zestawu audio w roli kina domowego. Ze względu na kubaturę pokoju zastanawiam się nad małym zestawem 5.1 + amplituner. Moją uwagę zwróciły zestawy magnat cinemotion 510, harman kardon hkts - tu nie wiem w który model celować, tannoy tfx 5.1 oraz klipsch reference theater pack. I tu zaczynają się pytania. Czy te zestawy są dobre w swojej cenie, czy możecie polecić coś lepszego? Jaki amplituner dobrać do takiego zestawu? I jak taki zestaw wypada w porównaniu do soundbarów w tej samej półce cenowej?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Zostaw soundbar z daleka .
Do małego pokoju Marantz slim i jakiś Tannoy , albo Yamaha i Definitive Technologii
To głośniki grają. Oszczędzając możesz czuć niedosyt .
A , jest jeszcze Dali Fazon ( nie micro ) . Bardzo drogi , ale nie 2 X lepszy od Tannoy
 

kaem92

New member
Nie ukrywam, że bardziej jestem przekonany do mini 5.1. Słuchałem kilku soundbarów w tym jbl 5.1 i szału nie bylo. Jedynie bas piękny.
Mały pokój rozrywkowy - 9m kw. Kanapa, tv oled i niewiele więcej.
 

kaem92

New member
Myślałem nad tym kefem, ale strasznie nie leży mi jego design. Wiadomo, brzmienie na pierwszym miejscu ale fajnie jakby przy tym jakoś wyglądało. Mam okazję kupić używany zestaw hkts 65 w dobrej cenie. Myślicie że warto? I jaki ampli do tego?
 

kaem92

New member
A co sądzicie o zestawie magnat needle 5.1 (4x sat + center + betasub 20a? Miałem zestaw stereo z kolumnami magnata i podobało mi sie brzmienie. Czy takie maluchy sprawdzą się w kinie?
 

kaem92

New member
Tylko nowy sprzęt wchodzi w gre. Mam nieprzyjemne doświadczenia ze sprzętem używanym i jeśli już to wolałbym dołożyć do nowego. Zastanawiam się nad jeszcze jedną opcją. Myślałem nad zestawem KD opartym na kolumnach podstawkowych. Niestety ze względu na rozmiar nie mam jak ulokować kolumn efektowych. Czy połączenie typu magnat tempus/shadow/quantum jako centralny i fronty + efektowe needle ma prawo zagrać? Czy zbyt kombinuję i lepiej wziąć cały zestaw pokroju needle czy tego kefa?
 

kobylo

New member
Pewnie ze tak, ja mialem na przód jbl studio 230 a tyły i centralny jbl scs 200 bo mało miejsca na ulokowanie większych
 
Do góry