Mały Soundbar JBL vs Yamaha

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witajcie.
Niestety nie mam miejsca w salonie i zastanawiam się nad 2 modelami :

Yamaha YAS-107
JBL Bar Studio

Potrzebuję "podkręcić" dźwięk z tv Panasonica już wiekowego , na subwoofer nie mam miejsca , poza tym nie lubię jak mi coś stoi obok szafek.

Filmy oglądamy na bluray z Xboxa One S lub z Kodi . Co jakiś czas Netflix. Oczywiście zwykła TV także wchodzi w grę , ale nie wiem jak to najlepiej podłączyć, aby działało i tu i tu.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiesz co nie zastanawiałem się , przeglądałem coś co w tej chwili mi się zmieści pod telewizorem i w przyszłości (wiosna/lato) jak wymienię meble to na stolik rtv lub pod tv na ścianie.

Lubię dobry dźwięk , ale polepszenie względem tv o około 50% już będzie sukcesem. Nie chce wydać więcej niż 1000 zł
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
No tak , ale nie mam gdzie postawić subwoofera, przecież nie postawię go przed meblościanką. Wiem że z samej listwy nie będzie basu, wolałbym bez dodatkowego pudła a ta Yamaha na przykład ciekawie wygląda , choć nie widziałem jej na oczy fizycznie. Tak to mniej więcej wygląda

Screenshot_3.jpg
 
Ostatnia edycja:

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
No niestety nigdzie wczoraj nie udało mi się znaleźć JBL Bar Studio :( Są inne modele ale cenowo powyżej moich. Udało mi się posłuchać Yamahy i niestety zawiodłem się. Faktycznie bass reflexy nie dadzą tego co oddzielny subwoofer. Zagrało to bardzo przeciętnie.

Za to dobre wrażenie zrobił na mnie zestaw Sony HT-CT390. Muzyska była na bardzo dobrym poziomie. Wysokie , średnie, bas twardy dynamiczny. Nie udało się sprawdzić na jakimś filmie, ale to we wtorek mi się uda . Podjadę do jakiegoś Sony Centre.

Faktycznie subwoofer nie musi stać obok telewizora, bo jeśli tak to znajdę na niego miejsce koło narożnika oddalonego około 2,5 metra od telewizora ?
 
Do góry