mały pokój jakie głośniki?

jac1304

New member
Zakupiłem wczoraj Onkyo tx-nr 515 i chcem dobrac do tego głośniki.Problem tkwi w tym iż mam mały i nieustawny pokoik 5 na 2 m.Sprzet ma stac na tej dłuższej ścisnie wiec do głośników będzie odległośc około 1.5 m.Czy jest sens brać jamo które jest czesto polecane na taką powierzchnie? Myślałem o hkts 30 lub hkts 60 ale nie jestem przekonany do plastikowych kolumienek.Nie ukrywam że małe kolumienki pozwoliłyby mi lepiej zagospodarować pokoik.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Ile chcesz przeznaczyć na zakup kolumn?
Ja na Twoim miejscu poszedłbym raczej w stronę 4xkolumny podstawkowe, centralny i sub. A jakie kolumienki to już zależy od Twojego budżetu. Moim zdaniem byłoby to najlepsze rozwiązanie do takiego pomieszczenia.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zgadzam się z kolegą. A jak nie podstawkowe to przynajmniej nie duże podłogówki, najlepiej łatwe do ustawienia i niezbyt wymagające jeśli chodzi o ilość miejsca. Napisz jaki budżet na kolumny? Jeśli ci chodzi o Jamo s606 to stanowczo na ten metraż odradzam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jac1304

New member
Kwota jaką chcem przeznaczyć to około 2500 zł. Zastanawiam się nad hkts60 hkts30 i hkts20 ponieważ gabarytowo by mi pasowały.Czy będzie duża różnica w dzwięku na takiej małej powierzchni między tymi modelami?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pomimo niewielkiego pomieszczenia plastiki bym odradził. Zastanów się albo nad monitorami albo niewielkimi podłogowymi. Zobacz Monitor Audio MR 4 - dobra marka, fajne brzmienie i łatwe w ustawieniu, a i gabaryty nieduże. Pogadaj z Blackninja na PW to da ci dobrą cenę na zestaw.
 

jac1304

New member
Generalnie ten sprzęt chcę kupić na potrzeby bycia w delegacji za granicą.Myślałem że jeśli zmienie mieszkanie na większe to można by było dokupić jakieś konkretne fronty a zestaw hkts użyć jako satelity (onkyo 515 7.1)W domu posiadam Monitor Audio seri MR i jestem z nich mega zadowolony.Czy mogę sie spodziewac na tak małej powierzchni podobnych doznań kupując hkts 20 ? Czy jednak lepiej zdecydowac się na hkts30/60
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na pewno HKTS nie zagrają tak jak pełnowymiarowe kolumny. Druga sprawa, jeżeli w przyszłości do podłogowych frontów chciałbyś dołożyć satelity od HKTS to też bym odradzał. Przeważnie tak jest że kupuje się do kina kolumny o podobnej charakterystyce brzmienia, jaką oferuje jeden producent w konkretnej serii i jest to najbardziej bezpieczne bo dźwięk będzie spójny i efekty będą cię otaczały. Kupując przody i tyły inne nigdy nie wiesz jak to się ze sobą zgra a tym bardziej jak chcesz na tyły dać plastiki które będą na pewno odstawały w dużej mierze od frontów MA które posiadasz. Jeżeli chcesz kupić coś taniej to wybierz kolumny podstawkowe z myślą że w przyszłości dasz je na tyły w większym pokoju, czyli coś z MA. Przynajmniej ja bym tak zakombinował.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na wyjeździe HKTS spiszą się ok. Możesz śmiało myśleć o HKTS60 są teraz w promo ze słuchawkami AKG gratis.
 
Do góry