Mały kącik kinowy. Czy to ma sens?

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Obecnie posiadam Sony HW55 + ekran 100" i Onkyo 607 + budżetowe kolumny. Miałem budować swój dom z przewidzianą salą kinową, ale muszę przełożyć ten plan na późniejszy czas. Ze sprzedażą projektora już się pogodziłem z powodu braku miejsca, ale boję się zmiany z takiego nawet budżetowego zestawu kina na grającą belkę, nawet wysokiej jakości. Do rzeczy :)

Jest sens pakować się w zestaw 5.1 lub 5.1.2 w takim pomieszczeniu jak na zdjęciach poniżej? Może lepiej kupić jakiś dobry sounbar i "cieszyć" się takim dźwiękiem?

Problemy jakie widzę:
1. Brak miejsca na kolumny, bo 82" TV zajmuje prawie całą ścianę przez co myślałem o kupieniu jakichś kolumn podstawkowych i zawieszeniu ich nad TV
2. Mała odległość między tylnymi głośnikami
3. Mała odległość między komunami Atmos na suficie





Obecny zestaw z którym niedługo się pożegnam :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo fajny projekt. Dobry soundbar powali Cię na kolana.
Telewizor 82" czyli masz na myśli Samsunga 82MU7002 - tak ?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Sundbary , to omijaj szerokim łukiem. Nie zagra jak mini system . Szukaj avr typu slim i małe monitory .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dostaniesz Oleda w najlepszej cene w Polsce .
Jedyny to 77C8 LG.
Napisz na PW dostaniesz info dla niebieskich członków forum.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
A , OLED nadaje się do konsoli ?

Oczywiście :) Sam kupiłem dwie sztuki od Kikiego w grudniu 2017. Używane tylko z konsolami i brak jakichkolwiek wypaleń. Gram tylko wieczorami, a wtedy właśnie widać magię OLED. Taki Horizon Zero Dawn robi lepsze wrażenie podczas gry niż większość filmów 4k z HDR.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sundbary , to omijaj szerokim łukiem. Nie zagra jak mini system . Szukaj avr typu slim i małe monitory .

Zagra, zagra. Powiedziałbym, że zagra o niebo lepiej od nie jednego spapranego dudniącego "zestawu".
Oczywiście nie wszystkie i nie jest to żadną regułą, ale znam takie które wbijają w fotel - przy małych rozmiarach i naturalnie kompromisach. Obszerny temat, ale jeżeli ktoś ma pojęcie jak zrobić w tak małym pomieszczeniu zestaw na monitorach i zrobi to z głową, to lepiej. Tylko trzeba to zrobić z głową, a nie wstawić bo większe i wierzyć, że ampli zrobi cuda. Może też wyjść bezpłciowa kupa z tego.
Mówiąc dosadnie.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Zagra, zagra. Powiedziałbym, że zagra o niebo lepiej od nie jednego spapranego dudniącego "zestawu".
Oczywiście nie wszystkie i nie jest to żadną regułą, ale znam takie które wbijają w fotel - przy małych rozmiarach i naturalnie kompromisach. Obszerny temat, ale jeżeli ktoś ma pojęcie jak zrobić w tak małym pomieszczeniu zestaw na monitorach i zrobi to z głową, to lepiej. Tylko trzeba to zrobić z głową, a nie wstawić bo większe i wierzyć, że ampli zrobi cuda. Może też wyjść bezpłciowa kupa z tego.
Mówiąc dosadnie.

To teraz pytanie czy taki topowy soundbar od Sony czy Yamaha będzie lepszy od zestawu Ampli + 5x głośnik podstawkowy Heco/Klipsch + ewentualnie 2 szt. na suficie?
 
R

Repugnant.

Guest
brzmienie to jedno ale odpowiedz sobie na pytanie co bedzie cie bardziej cieszylo belka czy zestaw kina:)jak dla mnie oko tez ma sie cieszyc:)
 

DrWredman

Active member
Ja bym ten pokój inaczej zaaranżował, ale nie wiem co jest obok proponowanego salonu i co jest przy wejściu.
Możesz pokazać wizualizację pozostałych ścian?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To teraz pytanie czy taki topowy soundbar od Sony czy Yamaha będzie lepszy od zestawu Ampli + 5x głośnik podstawkowy Heco/Klipsch + ewentualnie 2 szt. na suficie?

Nie. Typowy nie zagra lepiej. Nie ma szans.
Nie dalej jak wczoraj odsłuchiwałem Bose na fragmentach filmowych, wszystko spięte z naleśniekiem ampli od Onkyo, grało to wybornie (jak na takie maleństwa). Tyle, że Bose nie jest typowym grajkiem.
Natomiast do Heco/Klipscha bym nie porównywał.
Mi bardziej chodziło to, żeby nie skreślać z automatu małych zestawów tylko z uwagi na gabaryty.
Niektóre skrzynki (często tanie) grama nie grają, a raczej dudnią. Tutaj taki Bose je zamiata spójnością. Jest zwyczajnie świetnie zestrojony, co się wiąże z samą przyjemnością odsłuchu (mimo, że też ma wady).
Jak celujesz wyżej, to naturalnie zostań przy typowych skrzynkach.
 

LuckyS

New member
Typowy czy topowy... oto jest pytanie ;)

PS. Wszelkiej maści "belki" jakoś do mnie nie przemawiają (po za /z reguły/ "zgraniem" wizualnym z tv). Virtualizacja kanałów/głośników/kolumn- stanowcze nie! Ale co kto woli... ☮
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nie. Typowy nie zagra lepiej. Nie ma szans.
Nie dalej jak wczoraj odsłuchiwałem Bose na fragmentach filmowych, wszystko spięte z naleśniekiem ampli od Onkyo, grało to wybornie (jak na takie maleństwa). Tyle, że Bose nie jest typowym grajkiem.
Natomiast do Heco/Klipscha bym nie porównywał.
Mi bardziej chodziło to, żeby nie skreślać z automatu małych zestawów tylko z uwagi na gabaryty.
Niektóre skrzynki (często tanie) grama nie grają, a raczej dudnią. Tutaj taki Bose je zamiata spójnością. Jest zwyczajnie świetnie zestrojony, co się wiąże z samą przyjemnością odsłuchu (mimo, że też ma wady).
Jak celujesz wyżej, to naturalnie zostań przy typowych skrzynkach.
Tak jak kolega zauważył chodziło o TOPowy, a nie typowy :)

Np. Sony HT-ST5000 czy Yamaha YSP-5600
 
Do góry