Malowanie obudowy telewizora - Ktoś próbował?

sattom

New member
Witam

Mój 2,5 letni 42 calowy Philips serii 7 służy mi nadal bardzo dzielnie.
Problem w tym, że nie pasuje teraz do wystroju zmienionego wnętrza.

Czy ktoś z was próbował malować obudowę TV?

Czy może zajmuje się tym jakiś serwis/specjalista z forum?

Przypuszczam że należałoby telewizor rozkręcić, wyjąć elektronikę z ramy pomalować ramę oraz stojak i złożyć toto w całość.

Czy ktoś z Was próbował robić coś podobnego?
Jaki efekt? Czy były problemy?
Może ktoś się pochwali zdjęciem "zmienionej" obudowy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Znam kogoś kto to robi i efekt jest znakomity. Sam będę przemalowywał w ten sposób Sharpa 80"
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, super ciekawy temat. Od dawna mi chodza takie pomysly po glowie.
Kiki, koniecznie napisz cos wiecej.
Ja jeszcze myslalem o obklejeniu frontowej czesci (ramki), tyle ze specjalna folia (nie z OBI) + wyciecie pod wymiar, z zachowaniem pelnej estetyki. Sa tez inne materialy, ultracienkie i nie jest to folia. Szczotkowana stal (imitacja itp.) Jest kilka sposobow ktore mozna wykorzystac.
 

sattom

New member
Znam kogoś kto to robi i efekt jest znakomity. Sam będę przemalowywał w ten sposób Sharpa 80"

kiki

Czy możesz rozwinąć temat ?

Jak malujesz ? Czy rozkręcasz telewizor do malowania, czy malujesz w całości ?
Czy można jakieś namiary na tą osobę - a może coś wiesz o cenach ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To normalne że trzeba wyjąć "wnętrzności telewizora" i malować samą obudowę .W grę wchodzi jedynie malowanie natryskowe ,tylko są pewne istotne problemy :
1. Dobranie odpowiedniej konsystencji farby i samej farby
2.Sam problem malowania ,a właściwie czystości pomieszczenia
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja akurat nie lubie niszczyc sprzetow, a przemalowanie obudowy już tak traktuję.
Natomiast chałupniczo można zastosować okleinę samoprzylepną lub udac się do punktu oprawiania obrazów i zamowic ramę pasującą do wnętrza.
Hubertus ma (lub miał) swietny mebel z czarnym szklem, gdzie na zamówienie robili ramę z czarnego szkla pod dany telewizor. Wygladało coś jak ten Filek z DesignLine ;)
 
Do góry