Małej wielkości głośniki serround do onkyo 609 i jamo s606 - zdjecia pokoju

Tanan

New member
Małej wielkości głośniki surround do onkyo 609 i jamo s606 - zdjecia pokoju

Witam wszystkich

Posiadam aktualnie ampli onfkyo tx-sr507 oraz zestaw głośników 5,1 wharfedale crystal 40.

Ogólnie z zestawu jak za taką cenę jestem zadowolony.

Proporcje wykorzystywania to 65/35 muza/kino
Muzyka to głównie radio z satelity - RMF MAXXX i tego typu muzyka.

Są jednak 2 ważne kwestie, pierwsza to ustawienie mebli w pokoju, czyli rogówka jest przy samej ścianie i aktualne glosniki serround sa dla mojej żony zbyt duże, czyli chciałbym jakieś małe, płaskie ale które bedą pasowały np do jamo 606 bo tutaj pojawia się 2 kwestia, czyli na 95% zamienię ampli na onkyo 609 a fronty na jamo s606.



Podsumowując:
Mam onkyo507 + wharfedale crystal 40, gdzie dźwięk jest dla mnie zadowalający, ale z racji okazyjnej możliwości zakupu onkyo 609 chciałbym go zamienić i z racji również ograniczonego budżetu na fronty chciałbym przeznaczyć maaaaax 1000zł, stąd wybór jamo s606. Największy problem mam z tylnymi głośnikami i centralnym, co by do tego pasowało, nie było zbyt duże i nie kosztowało majątku. Proszę o powstrzymanie się przed komentarzami typu dołóż 2000zł i kup to czy tamto.

Oczywiście w grę wchodzi sprzęt używany :)

W załącznikach rzut i zdjęcia mojego salonu otwartego na kuchnię.







 
Ostatnia edycja:

kwasior21

New member
Napisz mi prosze co Ty widzisz w tych jamo. Te kolumny to marketingowy belkot. Jamo zeby zagralo znosnie musi stac najmniej 50 cm od sciany.... zadudnisz caly pokoj. Jak lubisz lupanie w dzwieku to kupuj.
Moja propozycja.Jak juz koniecznie chcesz zmieniac sprzet to kup sobie glosniki z przednim bassreflexem badz zamkniete.Mialem jamo i to by moj najgorszy zakup.....
 

Tanan

New member
czyli co, lepiej zostawic z przodu te wharfedale? najbardziej jestem ciekaw co do tych tylnych glosnikow i centralnego, co byscie doradzili może na tył ONKYO SKM-240S
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mój przedmówca ma w całości rację ,akurat tek kolumny Jamo udały się średnio (delikatnie mówiąc) ,Wharfedale które obecnie masz to zupełnie inna bajka
 

Tanan

New member
heh, dzieki za odpowiedzi w watku, szkoda tylko ze sa malo precyzyjne, zapytalem o male glosniki na sciane do onkyo 609, bo taki ampli zameirzam kupic, fronty mam wharfedale, badz zamienie na jamo ale jak bede dysponowal wieksza gotowka to byc moze zaminie, na dzien dzisiejszy najbardziej jestem ciekaw co mi doradzicie w kwestii malych glosnikow surround + ewentualnie centralny, pisanie na inne tematy nic nie wnosi i tym bardziej nie pomaga rozwiazac problemu jezeli ktos bedzie szukal podobnego tematu w przyszlosci, a mysle ze wiele osob zastanawia sie na malymi glosnikami surround, szybciej pomoze konkretna odpowiedz, niz owijanie w bawelne i wertowanie kilkunastu stron aby znalezc 2-3 konkretne odpowiedzi.
 

Tanan

New member
Chyba byłem zbyt szczry i się obraziliscie :-[ przepraszam. Żeby nie zakładać kolejnego tematu zapytam tu, co w takim razie polecacie jako głośniki frontowe do tego pomieszczenia i photo 609, budżet max 1200 zl
 
Do góry