Małe kolumienki do AVR 255

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pokój nie masz wcale taki mały, może podłogówki zamiast podstawkowych? Pod co będziesz miał podłączone i ile masz max kasy do wydania na nie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bielikk

New member
Bez reklam
Poszukuje kolumienek może coś z tego typu by mi pasowało na ścinie http://www.redcoon.pl/B276329-KODA-K-2000B_Głośniki-regałowe?refId=skapiec#databox Kino domowe, głośniki, kolumny - STX polski producent czekam na wasze propozycje pokój ma 18m muzyka bardziej czarna soul jazz rap tego typu.



Tak sobie myślę - kupiłeś ampli kina domowego i chcesz tylko kupić do niego dwie małe "kolumnienki" do słuchania muzyki - O CO TU CHODZI???
Jeżeli coś mogę polecić to podłogowe Tonsil Maestro II 180 - używam je od dwóch lat z Yamaha RX497 i DVD Panasonic, i mogę powiedzieć, że gra to naprawdę dobrze a nawet b. dobrze.

Maestro II 180 to naprawdę b. dobre kolumny, na pewno brzmieniowo o klasę wyżej ( szersze pasmo przenoszenia, dobry bas) - niż STX - wiele pozytywnych opinii znajdziesz o nich w necie.

Nie wiem jak ten twój ampli gra w stereo, ale jeżeli ampli ma być przede wszystkim używany do muzyki to wymień go na amplituner stereo - np. używana Yamaha RX 497 cena około 600 zł - nowa Yamacha RS 500 ~1250 zł.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Te kolumny które wskazałeś na serio rozpoczynają prace gdzieś w okolicach 80-90hz więc basu z nich nie wyciśniesz .Za 500zł trudno kupić przyzwoite małe głośniki (mowa oczywiście o nowych ) .Jeżeli już chcesz podstawkowe to trzeba dać w okolicy 1000zł Moje propozycje
Magnat quantum 653 - to kolumna która w swoich wymiarach kasuje każde inne ,swobodnie schodzi do 40hz , czułość wynosi 91db co oznacza że wcale nie potrzeba odkręcać zbytnio potencjometru aby uzyskać wysokie poziomy głośności ,następną ich zaletą jest t o że dźwięk jest lekko przyciemniony więc do soulu ,jazzu pasują jak ulał
Ewentualnie Taga platinum v2 B-40 to nowa konstrukcja tez bardzo udana

Druga opcja to tak jak doradził Krzysiek jakieś małe podłogówki ,na Allegro rozglądnij się za głośnikami Mission M33 /M33i ewentualnie M 73 - myślę że można je wyrwać w granicach 600-700zł
 

jejek78

New member
Podłogówki odpadają właśnie miałem przewróciła mi się na dwu letniego synka na razie nie,kasa za dwie sztuki to 1500zł da rade coś kupić audiofilem nie jestem słucham muzy z WD TV LIVE format FLAC najwięcej
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli słuchałeś i podoba Ci się dźwięk tych głośników to oczywiście możesz je wybrać ,dla mnie dźwięk jest trochę za suchy (to jest zmora wszystkich tanich kolumn MA) co przejawia się słabym nasyceniem barw ,bas jest poprawny lecz słabo rozciągnięty i niezła dynamika pozwalająca na głośniejsze granie ogólnie poprawne kolumny ,oczywiście takiej jest moje zdanie i nie musisz się tym kierować przy wyborze ,dlatego zawsze sugeruję odsłuch

Jeżeli na głośniki możesz przeznaczyć 1000-1500zł to wybór jest już dość znaczny a i w tej cenie można wymagać .W tej całej "zabawie" nie chodzi o to żeby "kupić" chodzi o to żeby najlepiej wydać każdą złotówkę - więc jeszcze raz sugeruję odsłuch najlepiej w towarzystwie posiadanego amplitunera
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To już konstruktywna porada ,osobiście odnoszę wrażenie że w ogóle kolumny JBL pasują do urządzeń Harmana ,i to nie chodzi że są z jednej stajni
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Problem w tym że znaczna większość małych kolumn ma port basreflexu z tyłu ,jeżeli powiesisz kolumny przy samej ścianie zwiększy się ilość basu (podobnie działają narożniki ścian) ale ulegnie pogorszeniu stereofonia
 

Bepeh

New member
w tej cenie, front z przodu POLK AUDIO

firma na polski rynku w sumie mało znana też zagra dobrze z HK np w tej cenie
Polk Audio RTi A1 (RTiA1) kolumny podstawkowe nie sugeruje sklepu ale są w Polsce ogólnie dostępne
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Podepnę się pod ten wątek ;-) a mam w imieniu kolegi pytanko dotyczące kolumn JBL Northridge E50. Ma on pokoik około 14m2 i podłogówki raczej nie wchodzą w rachubę. Jako że sam nie słyszałem tych ''kolumienek'' zapytam czy sprawdzą się one jako fronty z Onkyo 609 (zastanawia się nad wymianą na H>K AVR 165. czy ich charakterystyka nie będzie przeszkodą przy zastosowaniu jako fronty do kina i różnej ;muzy; którą słucha?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Widzę też oczko ;)
Ja bym się nie obawial podlogowek w 14m, a E60 juz na pewno nie. E50 to trochę dziwne kolumny, nie wiem jak to gra, ale nie jestem zwolennikiem tego ukladu. Typowe monitorki to mam w 9m. Wiekszosc pomieszczen miesci sie w zakresie 15-20m, a tu mozna spokojniesrednie kolumny wstawic, dlatego zastanowilbym sie nad podlogowkami.
Uogolniając; HK lepiej gra w muzyce, duzo lepiej, Onkyo wg mnie bardzo cienko, nawet wyzsze modele niz 609.
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Zgadzam się że H.K gra lepiej ; muzę; i sam myslę o wymianie mojego ampli , a wracając do kolegi to w związku z nie ;ustawialnymi; meblami w rachubę wchodzą tylko podstawki . Jako że jest zainteresowany JBL to może E30 się lepiej nadają od E50?.
 
Do góry