Mała sala kinowa - sprzęt

danypl

New member
Witam jeszcze w starym roku.


Mam pytanie do expertów odnosnie projektora, ekranu i firmy.


Po małym szukaniu zdecywołbym się na zakup Optomy UHZ65 rozmiar ekranu juz tez dobrany ekran ramowy 250x140cm teraz moje pytanie czy pozostać przy tym modelu czy warto dołożyć ciutkę wiecej na coś lepszego?


Ekran jakie firmy polecacie do takiego projektora?


Dodam tylko, że pomieszczenie bedzię w pełni zaciemnione przystosowne strikte do kina domowego.
 

mikolaj1ru

New member
Ekran maksymalne duży, jak ściana ma około 3.5-4m to ekran min 150 cali, ja by zamówiłem na całą ścianę i zamontowałem przesuwane czarne zasłonki pod potrzebny formatów. Idealnie jak ekran pleciony i przepuszcza dźwięk, wtedy głośniki można rozmieścić za ekranem, centralny głośnik ciut wyżej środka ekranu, aby dźwięk dochodził z poziomu mówiącej głowy a nie stup, subwoofery obowiązkowo min 2 (takie same, nie różne) Ale przede wszystkim dobrze przygotować pokój, ma być wibroizolacja - żeby nic nie drżało, dźwiękoizolacja - żeby nie przeszkadzać sąsiadom, domownikom i nie słychać hałasów z zewnątrz, i jak będzie gotowy pokój w pokoju powalczyć z echo i stojącymi falami, główna zasada - pianek nie może być więcej jak 20 procent powierzchni wszystkich ścian i sufitu, na podłodze obowiązkowo dywan lub wykładzina. Bardzo dobra firma ekranów to Stewart.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jakie konkretnie masz wymiary pokoju, długość/Szerokość? Bardzo ładnie to wygląda.
Dźwiękowo się to nie zlewa wszystko przy takich małych odległościach między głośnikami z tyłu?
 

danypl

New member
Jakie konkretnie masz wymiary pokoju, długość/Szerokość? Bardzo ładnie to wygląda.
Dźwiękowo się to nie zlewa wszystko przy takich małych odległościach między głośnikami z tyłu?




Szerokość 3m x 4m. Fakt odległość nie jest za wielka ale moim zdaniem nie zlewa się.
 

kuczum

New member
Szkoda, że link ze zdjęciami nie działa. Sam będę chciał podobne pomieszczenie w przyszłym roku na kino zaadaptować.
 

danypl

New member
Szkoda, że link ze zdjęciami nie działa. Sam będę chciał podobne pomieszczenie w przyszłym roku na kino zaadaptować.


Hej chyba znikły fakt.

WhatsApp Image 2021-09-10 at 09.41.55.jpg

WhatsApp Image 2021-09-10 at 09.41.58.jpg

WhatsApp Image 2021-09-10 at 09.41.57.jpg

WhatsApp Image 2021-09-10 at 09.41.56 (1).jpg

WhatsApp Image 2021-09-10 at 09.41.56.jpg

WhatsApp Image 2021-09-10 at 09.41.55 (1).jpg

WhatsApp Image 2021-09-10 at 09.41.58 (1).jpg
 
Do góry