Magnat Art. 145 080 - Poszukuję głośnika niskotonowego

bogdanzieba

New member
Witam otrzymałem od znajomego zestaw kolumn głośnikowych firmy Magnat model Art. 145 080 i w jednej wieży nie ma w ogóle głośnika niskotonowego, z drugiej kolumny wykręciłem go w celu spisania parametrów, są następujące:

Typ: W 165 P 470
Art.-Nr. 31096



Dodam, że w drugiej "wieży" głośnik niskotonowy na ukruszone zawieszenie, więc też niedługo będzie wymagał pewnie regeneracji. Można kupić oryginalne jeszcze gdzieś takie głośniki? Czy może jakiś zamiennik polecacie?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli kolumny są stare to będzie problem ,lepszym rozwiązaniem jest wymiana głośników tylko w takim przypadku trzeba wymienić oba
Najtańszą sensowną propozycją są głośniki Tonsil - nie powinno być kłopotów

Tak się patrzę na Twój podpis - masz dwa dekodery satelitarne Echostara ,wymień je sobie na nowe ,od tamtego roku jest prowadzona akcja bezpłatnej wymiany dekoderów SD na HD .Od października Polsat będzie wyłącznie w MPEG-4
 

bogdanzieba

New member
Dzięki za informacje, dekodery już dawno wymienione tylko sygnatury nie zmieniłem :)

W innym serwisie taki mi odpisano na mój problem:

"Ciężko będzie bez znajomości parametrów przetwornika. A jeśli nawet to mogą też być problemy z dopasowaniem rozmiaru. Generalnie taka zamiana rzadko kiedy się sprawdza i nie jest zalecana, pomijając już fakt, że musiałbyś wymienić przetworniki w obu zestawach, żeby po prostu tak samo grały. Kiedyś na wolumenie widziałem gościa, który miał różne używane przetworniki. Spróbuj może Ci się poszczęści. Zastanów się także nad kosztami. Z tego co pamiętam są to dość tanie głośniki i może się okazać, że koszt naprawy przewyższa ich wartość. Może warto je po prostu sprzedać na części, dołożyć pieniądze przeznaczone na naprawę i kupić coś sprawnego o podobnej jakości."

Jak to poprawnie dobrać?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dobrze odpisali z serwisu .Kupno używanego przetwornika (głośnika) zawsze się wiąże z ryzykiem .Dlatego jeżeli się porywasz na wymianę głośników sensowne są głośniki nowe wymienione w obu kolumnach

Wiadomo głośniki musza mieć taką średnicę aby weszły we frezy ,ale akurat z tym problemu nie powinno być po prostu zmierz stare głośniki .Problem może stanowić reszta parametrów głośników trzeba mieć dostęp do danych katalogowych głośników Magnata i dobrać nowe głośniki aby ich parametry były bardzo zbliżone do starych głośników
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Trochę drogo ,ale masz oryginalny głośnik i po ewentualnej wymianie nie będzie niespodzianek.Możesz spróbować obniżyć koszty i zastosować inne głośniki ,grać to na pewno będzie tylko trudno powiedzieć czy lepiej ,czy też gorzej w porównaniu do oryginalnych przetworników
 

bogdanzieba

New member
Witam mam możliwość zakupu do mojej kolumny głośników podobnych, różnią się jedynie oznaczeniem, wymiary te same, pochodzą z kolumny Magnat model 145 120. Myślicie, że się nadadzą zamiast tych moich?

626f3bf08b1b32e5.html


626f3bf08b1b32e5.html
 
Do góry