MA Bx6 5.0 czy quadral platinum M4/M2/M1

combosoft

New member
Który z zestawów wybrać? Byłem zdecydowany na Bx6 (Bx6,BxFx, Bx cent.) zapytałem o ceny Blackninja i dostałem ciekawą ofertę na quadral platinium M4/M2/M1.
Pozostałe wybrane elementy:
Amlituner: Marantz sr6007
Sub: Velodyne EQ-Max10

Czy przejmować się, że quadral ma 2 lata gwarancji? (MA - 5 lat).

(kable, gniazda melodika; wtyki profigold prod700)

Pomieszczenie (parter szeregówki z salonem otwartym na kuchnię - wysokość pomieszczenia 2.6m, rysunek pomieszczenia poniżej) i preferencje:
Zestaw przeznaczony do oglądania TV, KD, słuchania muzyki (różnej, bez konkretnych preferencji).

Rzut mieszkania tutaj (usuń spację!)

http ://img861.imageshack.us/img861/8259/mieszkanie2.jpg
 

chomik05

New member
masz podobny dylemat do mnie,

ja do swojej Yamahy RXV 1400 planuje zakup Quadral Platinium m4/m2/m1,
wstępnie chciałem JBL Studio 190 ale za bardzo futurystyczny wygląd żonie się***nie spodobał :(

wydaje mi się że Quadral Platinum są bardzo dobre, jest to niemiecki solidny produkt, (bym się nie przejmował gwarancją tylko 2 letnią), może firma nie tak znana jak inne, ale specjalizująca się od 1980 r w produkcji zestawów głośnikowych więc chyba robią dobrze :)

sprawdzałem zagraniczne linki i ten model zdobył sporo wyróżnień, jest wysoko oceniany
np. ten link: quadralaurum.cz/wp-content/uploads/2011/07/Quadral_Testflyer_June_2011.pdf
(na drugiej stronie seria Platinium M)

tu masz krótki opis po naszemu: nowetrendy.pl/index.php/news/id/9307]Quadral PLATINUM M kolumny głośnikowe

Może koledzy z forum się wypowiedzą bardziej fachowo, może ktoś posiada Platinium M?
 

chomik05

New member
kolumny kupione, przywiezione, teraz tylko ustawić i podpiąć,
Quadral Platinum M4/M2/M1 naprawdę prezentują się super, wykonane elegancko i precyzyjnie, niemiecka precyzja :)

jeszcze ich nie zdarzyłem podłączyć ale już czuje że będą super grały :)
dzięki BlackNinja za sprzęt!

PS. zastanawiam się tylko jak podłączyć fronty czy normalnie czy na Bi-wiring?
a jak Bi-wiring to czy zastosować jeden kabel cztero-przewodowy, czy niezależne dwa kable, dwu przewodowe?

Różnie piszą o Bi-wiring, natomiast czy przy Yamaha RXV 1400 i Quadralach M, odczuje się***różnice w odsłuchu? na lepsze?
 

chomik05

New member
RXV 1400 niestety nie ma biampingu, w instrukcji jest tylko opcja bi-wiring, dodatkowe przewody muszą***wyjść z zacisków B,
do odsłuchu trzeba wtedy włączyć kanały A + B

ma też wyjścia surround back ale w instrukcji nie ma wzmianki aby służyły jako biamping,
niezależnie są wyjścia Presence ale to inna bajka (dodatkowe górne głośniki z przodu)...
 

chomik05

New member
raz jeszcze dzięki Blackninja za sprzęt, gra super, po prostu miodzio, spełnia moje oczekiwania,

na razie pożyczyłem od kolegi jego stare kable Melodika MDC2400 Purple Rain 2x4mm2,
posłucham trochę, zastanowię się czy je zmieniać na coś lepszego czy odkupić od kumpla, chce 15 zł/m.

z bi-wiring zaczekam, jeszcze przyjdzie czas na testowanie, na razie muszę się***nacieszyć dźwiękiem nowym kolumn ;)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
raz jeszcze dzięki Blackninja za sprzęt, gra super, po prostu miodzio, spełnia moje oczekiwania,

na razie pożyczyłem od kolegi jego stare kable Melodika MDC2400 Purple Rain 2x4mm2,
posłucham trochę, zastanowię się czy je zmieniać na coś lepszego czy odkupić od kumpla, chce 15 zł/m.

z bi-wiring zaczekam, jeszcze przyjdzie czas na testowanie, na razie muszę się***nacieszyć dźwiękiem nowym kolumn ;)
Tyle można mu dać.
 

arcu

New member
blackninja: ile za te quadrale platinum M4 i ile przesyłka?

PS. One grają bardziej detalicznie i zimno, czy bardziej ciepło? (potrzebuje do muzyki rockowo/metalowej, progresywnej też)

Blizej im do Paradigm Studio 60, czy do Dali Ikon 6 MK2 ?

Pozdr
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Który z zestawów wybrać? Byłem zdecydowany na Bx6 (Bx6,BxFx, Bx cent.) zapytałem o ceny Blackninja i dostałem ciekawą ofertę na quadral platinium M4/M2/M1.
Pozostałe wybrane elementy:
Amlituner: Marantz sr6007
Sub: Velodyne EQ-Max10

Czy przejmować się, że quadral ma 2 lata gwarancji? (MA - 5 lat).

(kable, gniazda melodika; wtyki profigold prod700)

Pomieszczenie (parter szeregówki z salonem otwartym na kuchnię - wysokość pomieszczenia 2.6m, rysunek pomieszczenia poniżej) i preferencje:
Zestaw przeznaczony do oglądania TV, KD, słuchania muzyki (różnej, bez konkretnych preferencji).

Rzut mieszkania tutaj (usuń spację!)

http ://img861.imageshack.us/img861/8259/mieszkanie2.jpg

To rozmach masz zarąbisty:), bo z tego co widzę BX 6 5.0 kosztują ok 5k, a Quadral platinium 12k. Nawet na jednej z aukcji dodają bonus w postaci amplitunera NAD T748 + BD NAD T567, lub innej elektroniki. Jak im się to opłaca to ja już sam nie wiem?
 

chomik05

New member
Hej,
po normalnych cenach w sklepie czy aukcjach gdzie się waha od 10 do 12 tyś to bym ich nie kupił, bo mnie nie stać,

B.Ninja dał rewelacyjną cenę więc wybór był prosty :)

Brzmienie rewelacyjne, czyste, wyraziste, nie jestem audiofilem, trudno mi określić brzmienie, dopiero się uczę ;), poprzednie plastikowe Jamo grało beznadziejnie, nie mam porównania Paradigm Studio 60, czy do Dali Ikon 6 MK2,

Do tego korzystając z mocnej przeceny w HiFi zakupiłem nowy amp RX-A 2020A (za 4199 zł z 3 letnią gwarancją) teraz to jest całkowite miodzio,

pozostaje zakup suba, albo Rel 5 lub 7, choć do kina chyba lepszy będzie Velodyne EQ-Max 10, ale to inny temat,

teraz mając nowego ampli spróbuje podłączyć Platinium M4 przez bi-amping, może zagrają jeszcze lepiej?
 

WiTT

New member
Bez reklam
Krzysiek - No to jeśli te quadral są w zestawie z NAD T748 + T567 to znaczy ze kosztują max 5-6tys bo zestaw NAD to 5tys w polskich salonach. Wiec wychodzi mniej więcej tyle co bx6, i to by się zgadzało.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Proszę bardzo:) QUADRAL PLATINUM M4 SET + DUŻY GRATIS NAD NOWE (2980501214) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.. To ładną muszą mieć przebitkę na tym sprzęcie, skoro w sklepie np. kon-sul mają w cenie prawie 12k QUADRAL PLATINUM M4 / M2 / M1. Jakby ktoś nie wiedział, nie negocjował to by kupił w tej cenie, gdzie jak sam zauważyłeś można naprawdę sporo zjechać. Przecież Blackninja na pewno od serca nie daje takiej ceny i nie dokłada do tego interesu? Właśnie zauważyłem że jak się człowiek trochę orientuje i potrafi negocjować, to ładny rabat można uzyskać. Oczywiście im sprzęt droższy, tym pewnie ten upust też jest większy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
blackninja: ile za te quadrale platinum M4 i ile przesyłka?

PS. One grają bardziej detalicznie i zimno, czy bardziej ciepło? (potrzebuje do muzyki rockowo/metalowej, progresywnej też)

Blizej im do Paradigm Studio 60, czy do Dali Ikon 6 MK2 ?

Pozdr
Podpytaj mnie na priva, na razie w super rewela cenie wypstrykaliśmy te zestawy. W poniedziałek podpytam dystrybutora czy nei zechciałby wznowić promocji.
 

WiTT

New member
Bez reklam
No widzisz Krzyśku, tak to już w naszym kraju jest, nie kombinujesz, nie pytasz w 10 miejscach to przepłacasz. A z nowymi autami jak jest, tak samo. Te samo auto, ta sama konfiguracja a u różnych dealerów w salonach różne ceny, i to nie małe.
A w tym z allegro to ciekawa sprawa, w tej cenie to rzeczywiście już pochylić się czy BX6 czy Quadral.
 
Do góry