Lustrzanka - hybyda - mpix - obiektywy - panorama 3D

Yoo!

New member
Witam, mam kilka pytań odnośnie lustrzanek.
Otóż zastanawiam się nad kupnem lustrzanki, ale jak to już bywa na naszym rynku jest tego rodzaju sprzętu poprostu za dużo.
Przy wizycie w Fotojokerze otrzymałem katalog,w którym zainteresowały mnie 4 aparaty, dwa Sony (alpha), Canon, oraz jakaś hybryda Cybershot.
Nie dąże do tego, aby stać się profesionalnym fotografem, ale chce mieć dla siebie zdjęcia w bardzo dobrej jakości

1) chciałbym się dowiedzieć czy warto wydawać ok 200,300zł więcej za aparat skoro jeden ma 14,2mpx, a drugi (droższy) 16,2mpx, czy jest faktycznie aż tak kolosalna różnica w jakości zdjęcia.

2) czytałem o hybrydach, ale nie wiem jak wygląda różnica obrazu w praktyce, bowiem znalazłem hybryde Cybershot HX100 (1699zł) i zastanawiam się warto inwestować w taki aparat czy nie lepiej dołożyć troszke pieniędzy i kupić lustrzanke.

3) co do lustrzanek:
- Canon EOS 550D (18.7 MPX) 2399zł
- Sony SLT-A33 (14,2MPX) 2444zł
- Sony SLT-A55 (16,2 MP) 2699zł
każdy z nich oferowany z obiektywem 18-55mm IS.

Znalazłem te 3 i one (szczególnie ze względu na cene) mnie zainteresowały.
Jak widać jest różnica w podanych mpx, każdy ma inną rozdzielczość.
Proszę was o ocene, wktóry najlepiej zainwestować.

4) każd ustrzanka oferuje nagrywanie filmów w Full HD, chciałbym się dowiedzieć czy podczas nagrywania takich filmów podczas obracania aparatu widać na obrazie tzw.smurzenie ??

5) na czym tak właściwie polega ta Panorama 3D, znam regułke ale chodzi mi o to czy kręcenie filmów (zdjęć) panorama 3D działa na takiej zasadzie, że robimy sobie obraz całego terenu wokół nas,góra dół i film wygląda tak jak tutaj:
bukowinatatrzanska.pl
(z wiadomych przyczyn,należy dodać www. przed adresem strony)

6) kolejne pytanie dotyczy rozmazanego tła na zdjęciu, znajomy posiada aparat Sony Alpha i na jego zdjęciach osoba znajdująca się przed obiektywem jest wyraźna, a tło które jest w oddali zdecydowanie za bardzo rozmazane, czy to wina ustawień aparatu czy poprostu taka natura obiektywów ??
:D
 
Ostatnia edycja:
Do góry