Loewe Aventos i ustawienie obrazu

mrdiablin

New member
Witam,

Posiadam TV Loewe Aventos 3981ZW i mam pytanie odnośnie ustawienia obrazu:

Jak ustawić proporcje obrazu na 16:9, ale tak aby przy przełączaniu na inne kanały lub po włączeniu TV były zapamiętane te parametry?

Jak do tej pory, ustawienia w menu obrazu proporcji ekranu na 16:9 i zapisanie ustawień nie dają zamierzonego rezultatu, ponieważ za każdym razem, po przełączeniu kanału lub włączeniu TV, muszę zmieniać format obrazu ręcznie z Panoramy(która standardowo się ustawiła!) na 16:9.
W menu serwisowym nie znalazłem nic odnośnie formatu obrazu.

Nie wiem w czym jest problem, TV mam podłączony do kablówki UPC, nadmienię, że drażni mnie ciągłe przełączanie na format 16:9, automatyczne dopasowanie do proporcji obrazu mam wyłączone.
Wcześniej nie miałem tego problemu, ale korzystałem z tunera sat. i w jego menu ustawiłem obraz wyjściowy na 16:9.
 

Marcin_G

New member
Prawdopodobnie nie uda Ci się ta sztuka, bo do TV nie dociera sygnał 16:9 z UPC, a jak sam piszesz to wcześniej taki sygnał docierał z tunera. Mam też TV Loewe oraz korzystam z UPC i na początku również próbowałem go zmusić do wyświetlania 16:9, w końcu jednak się poddałem. Obecnie mam cały czas włączony tryb "Panorama". Myślę że to jedyne rozsądne rozwiązanie bo obraz nie jest ani spłaszczony i ani za bardzo przycięty.
 
Ostatnia edycja:

mrdiablin

New member
Dziwi mnie jednak fakt, że nie można na stałe, z poziomu meu obrazu, ustawić preferowanego przez siebie formatu obrazu, który chce się oglądać.
 
Do góry