LGC1 , UPC CI+ brak numeracji kanałów .

Witam szanowne grono , pytanie dla posiadaczy LGC1 , mam model 65C115.LA i telewizję kablową UPC z kartą CI+ zamiast dekodera , czy też macie problem z edycją numerów kanałów , mogę wybrać ulubione , posegregować i tyle , w starej plazmie nie było z tym problemu a tutaj takie kwiatki , wszystkie opcje widoczne są na zdjęciu , dodam tylko że jeśli chodzi o tv naziemną lub satelitarną można to zrobić , przerabiał ktoś ten temat ?
 

Attachments

  • LG.jpg
    LG.jpg
    94,3 KB · Wyś: 36

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja to robię w ten sposób że najpierw edytuje listę wszystkich kanałów i ustawiam je nadając numer każdej stacji (w kolejności takiej jak chcę). Jest to np. 120 stacji od 1 do 120. Potem przechodzę do edycji ulubionych i zaznaczam po lewej stronie listy te pierwsze 120 programów i znakiem > przenoszę je do ulubionych. W ten sposób mam poukładane po kolei. Trochę zabawy, najmniej pół godziny.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po wejściu w edycję wszystkich kanałów po prawej stronie na dole mam 4 "kafelki" :Zablokuj,Przenieś,Pomiń/przywróć/Edytuj numery kanałów. Po zaznaczeniu programu mogę mu nadać dowolny numer korzystając z "kafelka" Edytuj numery kanałów. Mam TV 48C11LB z softem 03.33.11 z dnia 23.06.2022.
 
Dzięki za info , niestety u mnie przy edycji wszystkich kanałów przy telewizji kablowej są tylko 2 kafelki widoczne na zdjęciu , soft mamy ten sam , a kartę masz CI+ 4K ? ja mam CI+HD , może to ma jakieś znaczenie .
 

Attachments

  • 310958321_1022672045796590_5388117922649293508_n (1).jpg
    310958321_1022672045796590_5388117922649293508_n (1).jpg
    89,3 KB · Wyś: 21

Zulus

Member
Niestety , u wszystkich producentów obecnych telewizorów występuje ten problem. Musi to być jakaś zmowa, być może platformy cyfrowe wymuszają takie problemyz numeracją listy ulubionych. Dobrze, że choć są programy, które pozwalają na ustawienie listy programów. Jest jednak minus, bo jak zaktualizujesz listę dostępnych programów na satelicie, to wszystko się kasuje i na nowo trzeba ustawiać listę ulubionych.
 
Niestety , u wszystkich producentów obecnych telewizorów występuje ten problem. Musi to być jakaś zmowa, być może platformy cyfrowe wymuszają takie problemyz numeracją listy ulubionych. Dobrze, że choć są programy, które pozwalają na ustawienie listy programów. Jest jednak minus, bo jak zaktualizujesz listę dostępnych programów na satelicie, to wszystko się kasuje i na nowo trzeba ustawiać listę ulubionych.
Chociaż dobrze że można to programami zrobić , możesz jakiś polecić do tv LG ?
 

Zulus

Member
Znam jeden program (Chan Sort). Eksportuję listę kanałów na pendrive, w sadzam w komputer, odpalam program, ładuję listę, przenoszę w kolejności takiej jakiej ja chcę programy, zapisuję nową listę, wsadzam na pendrive i importuję do tv. Oczywiście wspomnę, że mam moduł CI Canal+ i wyszukałem programy tylko z Eutelsata, żeby szybciej uporządkować po swojemu dostępne dla mnie programy.Trzeba pamiętać, że jakiekolwiek uaktualnienie programów z satelity automatycznie psuje twoje ulubione, bo ponownie przy programach pokazują się numery w kolejności na satelicie, a nie te, które Ty nadałeś. Mam najnowszego oleda Panasonic TX-48LZ1500 (kupiłem w Czechach, bo w Polsce Panasonic nie dopuści go do dystrybucji, taka chora polityka). Być może są inne programy, do układania listy, ale ja znam tylko ten i z tego korzystam.
 

tdk76

Member
chan sort raczej najlepszy i ciągle aktualizowany., obsługuje mi samsunga, panasonica i lg. Bez niego nie wyobrażam sobie ustawiania kanałów, szczególnie jak mam 3 tv pod jedną kablówkę podłączone (jak coś poprzesuwają to robię raz jako szablon i w kilka minut przeprogramowane wszystkie tv poza wyszukiwaniem na samym odbiorniku)
 
Do góry