lg50pj350

Boss89

New member
jakie ustawienia będą optymalne do tego tv ??
jak skalibrować obraz , jakimi ustawieniami ?
czy jak dopiero go kupiłem to mam docierać plazmę na niskich parametrach ?
 

Boss89

New member
brzydki obraz
nie wiem co jest grane, kupiłem ten tv i jest dużo gorszy obraz niż na moim starszym lcd 32...
to jeszcze nic
postacie drugo planowe są bardzo niewyraźne...jak i całe tło
nie wiem czy to wymaga jakiś specjalnych ustawień czy co
bo dużo ludzi zachwalało ten tv
 

digitalus

Banned
witam
50 cali to zdecydowanie wiekszy ekran niz 32 cale i jakosc obrazu bedzie gorsza. szczegolnie sygnalu sd , druga sprawa , masz skale porownawcza. w przypadku 50 calowego telewizora lcd jakosc obrazu bedzie jeszcze gorsza niz w plazmie.
przyklad jesli postawimy obok siebie telewizor 32 calowy i 14 calowy to tez zauwazymy roznice ze jakosc obrazu jest lepsza w 14 calowym. to oczywiste
praktyczny przyklad z montazu zestawu anteny satelitarnej, prosze pana dlaczego jakosc obrazu sd jest gorsza w moim nowym telewizorze lcd niz u sasiada. sasiad jaki ma telewizor lcd czy plazmowy? odpowiedz , plazmowy. ale w sklepie ten telewizor mial piekna jakosc obrazu. ten lcd to "gorna polka"
co zrobil ten pan? zaraz pojechal wymienic telewizor na plazmowy.
nie wiem jakie masz zrodlo sygnalu, jesli np to tuner satelitarny tylko z wyjsciem euro to warto sprawdzic w menu tunera czy wyjscie sygnalu video jest ustawione na RGB, najlepsza jakosc obrazu w trybie RGB.bardzo czesto wyjscie video ustawione jest na pal lub cvbs wtedy jakosc obrazu jest zdecydowanie gorsza. jesli to tuner satelitarny z wyjsciem hdmi, to mozna np zmienic rozdzielczosc , warto sprawdzic czy tuner posiada wyjsce component. zdarza sie ze jakosc obrazu sd i hd jest lepsza przez wyjscie component. zalezy to od typu tunera. kilka razy przekonalem sie ze jakosc obrazu jest lepsza wlasnie przez wyjscie component. szczegolnie gdy jest to sygnal sd.w przypadku kanalow hd nie widac roznicy w wyjscia hdmi i component. wiele takich przykladow jest na forum telewizji n
jesli chodzi o "docieranie"
kliknij tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/270456-post7.html
menu , parametry tv - zmiana ustawien formatu ekranu, sygnal wizyjny. sprawdz czy jest aktywna opcja sygnal wizyjny. np w pace 3000 mozna bylo zmienic z pal na RGB. po dokonaniu zmian wylaczamy tuner pilotem i wlaczamy.
 
Ostatnia edycja:

Boss89

New member
wiem że ładniejszy jest obraz na mniejszych tv,
mam cyfre plus z dekoderem pace SD
podłączone zwykłym kablem nie hdmi
poszukam tego w menu dekodera
 

Boss89

New member
nadal nie
a miałem ustawione na RGB
oglądam minimum z 3 metrów
chyba że jakaś odpowiednia kalibracja obrazu
 
Do góry