LG47LA620S jak zlikwidować smugi

trepmol

New member
Witam forumowiczów. Mam ten tv obraz statyczny bardzo ładny, niestety gdy kamera się przesuwa na gładkich powierzchniach takich jak niebo czy ściana widoczne są straszne smugi taka jakby mgła- jest to dosyć mocno irytujące. TV jest ustawiony wg ustawień z forum. Odbór tv z dekodera Vectry przez HDMI. Proszę o pomoc jak to ustojswo zlikwidować
 

PatroleQ

Member
Witam, to jest banding. Nic z tym nie zrobisz. Kupiłem kilka dni temu 55" LA660S. Mam trochę cloudingu i bandingu. Włącz sobie mecz wtedy jest to widoczne najbardziej. Nadal się zastanawiam czy nie oddać TV.
 

andreas2012

New member
LG tak maja ja bym nie kupowal po prostu, ale w czasach kapitalizmu i zainteresowania spolecznosci bardziej funkcjami smart jak jakoscia obrazu oraz bardziej koreańskimi firmami jak japońskimi sytuacja taka stala się norma, także jak nic nie zmieni się w nastrojach konsumentow to podejrzewam ze w przyszłości będzie jeszcze gorzej z jakoscia
 

PatroleQ

Member
To nie tylko LG ma, bo samsung, philips czy sharp nie są lepsi pod względem bandingu i cloudingu. Taka przypadłość dzisiejszych ledów TV.
 
Do góry