LG RH7900MH i zgniatanie w pionie filmów DivX/XVid

lexoduspk

New member
Witam. Posiadam nagrywarkę DVD LG RH7900MH z możliwościa odtwarzania plików w formatach DivX i XVid. Bardzo często odtwarzałem na niej pliki w tym formacie, kiedy miałem telewizor o proporcjach ekranu 4:3, jednak kiedy zmieniłem telewizor na panoramiczny, zauważyłem ogromną wadę tego modelu. Mianowicie, kiedy ustawimy w nagrywarce format obrazu na 16:9, pliki w tych formatach nie są wyświetlane na całym ekranie (tak jak filmy DVD), ale są zgniatane w pionie w ten sposób, że na górze i na dole ekranu nadal pozostają czarne pasy. Co ciekawe odtwarzacz Philips DVP720SA wyświetla filmy DivX i XVid prawidłowo po zmianie formatu na 16:9.

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje może jakiś nowy firmawre do tego modelu usuwający ten efekt, a jeśli nie to czy w serwisie może to zostać uznane za usterkę (nagrywarka jest jeszcze na gwarancji) - ponieważ tego modelu nie ma już na magazynach, to liczyłbym na wymianę na LG RH200MH z upscalerem :). Wątpie żeby była do wada tylko mojego egzemplarza, więc jeśli ktoś ma taki sam problem, to niech się dopisze to tego tematu :)
 
Do góry