LG PZ 750 S - nierównomierności panelu

kopi

New member
Witam,

po około 2 miesiącach użytkowania plazmy LG 60 PZ750S coraz bardziej przeszkadza mi kilka niedociągnięć panelu w posiadanym przeze mnie egzemplarzu:

1. lewy dolny róg panelu jest trochę jaśniejszy - widać to na czarnym tle i ciemnych scenach;
2. lewa część ekranu ma delikatnie inny odcień bieli - prawa część jest bardziej różowa, lewa bardziej popielata, przejście tonalne jest płynne a różnica nieznaczna, jednak widoczna na białym lub jasnoszarym tle;
3. na ekranie widać jakby dalikatnie przybrudzone obszary - i na pewno nie jest to brud ekranu, tylko jakby feler filtra lub ekranu. Jest to widoczne delikatnie przy przesuwających się scenach, np. mecz, krajobrazy, itp.

Te wyżej opisane różnice nie są duże ale chyba nie powinno ich być wcale. Proszę o opinie innych posiadaczy PZ750/950.
Czy ktoś też tak ma? Czy może to być podstawą do zgłoszenia serwisowego?
 

behemot

New member
Jest to gaz i jego nierównomierne rozprowadzenie ( plazma pod tym względem jest delikatna ) Nie wiem czy istnieje sposób kalibracji tego ( trzeba dobrać się do flaków a to wiąże się z kosztami ) Jeśli możesz to inwestuj w lcd lub led są pod tym względem bezpieczniejsze .
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Jest to gaz i jego nierównomierne rozprowadzenie ( plazma pod tym względem jest delikatna ) Nie wiem czy istnieje sposób kalibracji tego ( trzeba dobrać się do flaków a to wiąże się z kosztami ) Jeśli możesz to inwestuj w lcd lub led są pod tym względem bezpieczniejsze .

Pierwszy raz spotkałem się z problemem nierównomiernego obrazu na plaźmie, zazwyczaj właśnie problem dotyczy większości LCD, zwłaszcza z podświetleniem LED (większość telewizorów na rynku ma podświetlenie krawędziowe). Myślę, ze musisz skorzystać z gwarancji, po prostu matryca może być uszkodzona.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Te wady co opisal kolega u mnie tez widac na pv350, na calkowicie bialym tle widac wyraznie ciemnieszy obszar na srodku ekranu. Ale mysle ze takie problemy sa na kazdym duzym ekranie, niezaleznie od firmy.
Jednak sa one na tyle delikatne ze nie przeszkadzaja w codziennym uzytkowaniu.
 
Do góry