LG OLED55CX3 Proszę o opinie.

SonGoku920

New member
Witam właśnie zakupiłem na promocji LG OLED55CX3 w NeoNet.

Z tej recenzji na geex wynika że telewizor nie ma vertical bandingu:


Cytuje:"No dobrze, ale ja dalej się nie poddaję i wyciągam swoją kolejną „Wunderwaffe” w postaci testów „vertical bandingu”, czyli pionowych pasów widocznych w bardzo ciemnych scenach. W przeciwieństwie do innych recenzentów, nie sprawdzam tylko jednego, najbardziej „popularnego” poziomu bardzo ciemnych, przyczerniowych szarości (tj. 5%), lecz wszystkie poziomy pomiędzy 0% (czernią) a 5%, czyli 1, 2, 3 i 4%. Ponieważ w żadnym z wcześniej wymienionych filmów nie widziałem pionowych pasów, z radością stwierdziłem, że na wszystkich planszach testowych obraz był czysty i pozbawiony jakichkolwiek pionowych pasów."


Z drugiej strony jest też dużo tematów i opinii że jednak występuje ten vertical banding.


Proszę o opinię posiadaczy tego modelu. Czy są państwo zadowoleni z tego telewizora i czy występuje ten vertical banding czy może są to tylko nieliczne przypadki?
 

pantomima

Banned
Hej
Mozesz spróbować puścić długą kompensację z menu TV(odświeżanie pikseli) i zobaczyć czy to coś da.
 

SonGoku920

New member
Hej
Mozesz spróbować puścić długą kompensację z menu TV(odświeżanie pikseli) i zobaczyć czy to coś da.


Ja czekam na ten telewizor dopiero do mnie przyjdzie. Jestem ciekaw czy posiadacze tego telewizora mają vertical banding czy jednak jest jak w tej recenzji i jest obraz bez żadnych pasów?
 

pantomima

Banned
No to jak czekasz dopiero na tv to nie ma tematu , a jak coś będzie nie tak to go zwyczajnie zwrócisz.

Oledy mają również problem z zafarbem. Fajne przy zakupie jest to , gdy sprzedawca jest w stanie sprawdzić czy zafarb występuje i defekt , który np. Ciebie interesuje .
Nie każdy oferuje taką opcję, dlatego warto robić zakupy w odpowiednim punkcie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzeba sprawdzać najlepiej przy kalibracji, przed wysyłką.
Oszczędzisz dużo zdrowia.
Niektórzy sprawdzają testami vertical na poziomie szarości 5% - czyli czegoś co nie używa się przy oglądaniu programów.
To znaczy , że 99,99% ludzi tego nie widzi bo nie ma potrzeby sprawdzania na szarości 5%. Co innego zafarb.
Też warto sprawdzić przed wysyłką.
 
Do góry