LG oled 65cx3la i soundbar jbl 3.1 rozłączanie

2vpc

New member
Witam. Wiem, że tematy podobne się pojawiały ale nie do końca mój problem jest taki sam.
Telewizor LG OLED 65CX3LA i soundbar JBL 3.1 . Na wstępie odrazu napiszę, że próbowałem już podłączać na dwóch różnych kablach HDMI po czym zakupiłem kolejny (za radą Pana z LG) wcale nie tani HDMI 2.1. Problem, jest taki, że włączam TV, soundbar się również włącza po czym na sekundę słychać z niego dźwięk i TV przełącza się na głośnik z TV. Ręcznie przestawiam w opcjach na dźwięk z HDMI ARC, po czym jest już dźwięk z soundbara na jakieś 5 sekund i TV sam znów przełącza na wbudowany głośnik. I robię tak kilka razy, czasem włącze i wyłącze soundbara aż zatrybi. No masakra. Jak już zatrybi to jest ok. i tak do kolejnego wyłączenia telewizora i ponownego włączenia. Dzwoniłem do LG i JBL. Oczywiście rady typu powrót do ustawień fabrycznych, kabel hdmi 2.1... bla bla bla. Wszystko zrobione. Efektów zero. Czy ktoś może ma inne propozycje?
 

SDman

Banned
Powtórzę się:
Pandemiczne TV mają wiele problemów, których być nie powinno.
TV i soundbar powinny działać następująco:
TV powinien włączać i wyłączać belkę oczywiście sterować jej głośnością i tak jest u mnie od 3 lat PDP ST60 + K450 Samsunga oryginalny kabel HDMI od PS3
Co więcej jeżeli z jakiś powodów nie chcę dźwięku z belki to po prostu ją wyłączam i podgłaśniam dźwięk z TV -skutkuje to również na ponowne włączenie systemu -belka się nie załączy.
Tak powinien działać ARC zwrotny -idealnie.
Ciężko zrozumieć jak można nie testować takich rzeczy -cóż automatyzacja i maszyny bezmyślne dają PASS, a rzeczywistość jest inna.
 

2vpc

New member
Odpowiedź od LG:



"Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta LG Electronics Polska Sp. z.o.o.

Uprzejmie informujemy, iż w zaistniałej sytuacji prosimy o wyłączenie w telewizorze funkcji szybki start poprzez: Ustawienia – Ogólne – Szybki start +. Prosimy również o włączenie funkcji Simplink zarówno w telewizorze poprzez: Ustawienia – Połączenie – Ustawienia połączenia urządzenia – Simplink oraz w soundbarze.
Należy ustawić wyjście dźwięku cyfrowego na Auto/Pass Through poprzez: Ustawienia – Dźwięk – Wyjście dźwięku cyfrowego – Auto/Pass Through.
Następnie prosimy wyłączyć funkcję HDMI Ultra Deep Colour, ale po zmianie tego ustawienia należy rozpiąć oba urządzenia, odłączyć je od zasilania na co najmniej 60 sekund i podłączyć ponownie.

Jeżeli powyższe zalecenia nie przyniosą pożądanego efektu prosimy o odłączenie wszystkich urządzeń od telewizora, pozostawienie tylko soundbara i sprawdzenie poprawności działania."

Wieczorem spróbuję.
 

2vpc

New member
Pisałem już w tej sprawie PW. Dzowniłem pod wskazany tel 2 dni, jednak Pan nie znalazł czasu aby zadzwonić tam gdzie miał podzwonić :)

Nic nie pomogło. Jedyne co to robię tak: włączam TV, soundbar sam się włącza. Następnie wyłaczam pilotem od soundbara soundbar i za chwilę włączam soundbar jeszcze raz i już działa samo automatycznie TV wykrywa go i sam przełącza na soundbar. Coś jakby na optyku z tym , że działa z pilota TV później
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Może trudno uwierzyć ale w piątki jest dużo pracy , a czasem w soboty i w niedzielę jest czas na inne zajęcia ! Zadzwoń proszę jeszcze raz.
 

2vpc

New member
Spokojnie :) dzwoniłem w poniedziałek i wtorek. Miał zadzwonić. Ale wszystko rozumiem, sam pracuje w służbie zdrowia po 14 godzin dziennie więc wiem co to znaczy dużo pracy, chociaż jak coś obiecuje to dotrzymuje słowa. Sorry ale mam alergie na takie rzeczy. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Blrocky

New member
I jak jest rozwiązanie tego problemu? Sam kupiłem LG 55CX3LA i posiadam tego JBL 3.1 i mam identyczny problem z rozłączaniem.
 
Do góry