LG LE37 5500 Jak połączyć n internetem?

siuta

New member
Mam problem z połaczeniem tv 5500 z netem z kablówki,łącze tak kablowka-modem-ruter{netgear wireless g-54}jeden kabel do pc,drugi do tv,tv nie widzi sygnału i za cholere nie potrafię skonfigurować rutera aby w tv odbierał mi netcasch,może powinienem zwrócić się do kablówki o drugi ip?ale to się wiąże z dopłatą.może cos nie tak z tv niemama pojęcia co robić!pomocy :)
 
Ostatnia edycja:

Kolina

Member
Ja mam siec osiedlowa i bezposrednie polaczenie kablem takze nie pomoge Ci. Zerknij na ustawienia routera - moze nie dodales adresu karty sieciowej wbudowanej w TV.
 

siuta

New member
a jak znaleźć i gdzie wpisać ten adres tam wszystko jest po angielsku?,sorry ale jestem zielony w tych tematach.
 

tgubala

New member
Żeby wszystko działało proponuję na routerze ustawić połączenia jako statyczne a w podłączonych urządzeniach np. telewizorze ręcznie nadać statyczne IP w ramach sieci i oczywiście ręcznie skonfigurować pozostałe opcje (maskę podsieci, bramę i DNS). Będzie działać.
 

siuta

New member
robia test sieci tv pokazuje nie odpowiadajaca bramke sieciowa wiec najprawdopodobniej walnieta karta w tv,dodam ze adres karty to ff:ff:ff:ff:ff
 

nus

New member
Domyślnie podłączenie do neta w kablówce INEA
Podłączenie TV le5500 do internetu w kablówce INEA .
Musisz użyć routera który umożliwia sklonowanie numeru MAC karty sieciowej w Twoim komputerze .(ze względu na blokadę- dostawca każe sobie płacić 5 zyla za każde następne urządzenie )
Ja podłączyłem ten router D-Link DIR-600.
Podłącz router kablem ethernetowym. Otwórz przeglądarkę internetową (np. Mozilla Firefox, Internet Explorer), wpisz w pasku adresu:]http 192.168.0.1/. Wpisz nazwę użytkownika admin, hasło zostaw puste. Po kliknięciu OK otworzy się strona konfiguracyjna routera.

Jeśli strona się nie otworzy, upewnij się, czy we właściwościach protokołu TCP/IP (Panel sterowania -> Połączenia sieciowe -> Połączenie lokalne -> Właściwości) masz wpisany adres IP z zakresu 192.168.0.2 do 192.168.0.254 i bramę domyślną 192.168.0.1 (w razie czego zmień).

Klikasz Internet Connection Setup Wizard, pokażą ci się etapy instalacji. Potwierdzasz Next. Ustalasz hasło, którym będzie zabezpieczony panel konfiguracyjny (wpisujesz 2x), dajesz Next. Potem ustalasz strefę czasową (u nas UTC+1), serwer czasu możesz zostawić domyślny.

Wybierasz typ połączenia internetowego Static dajesz Next. Teraz router prosi o ustawienie adresu MAC. Jeśli wcześniej zamiast routera był podłączony komputer spod którego przeprowadzasz instalację, to możesz wybrać Clone My MAC Adress.
Skopiuj dane typu Adres ip. maska podsieci,brama domyslna,serwer dns ze szczegołów połączenia sieciowego przed połączeniem routera do ustawień konfiguracyjnych routera

-koszt routera ok 100zł
do tego dochodzi gdy chcemy połaczenie przewodowe
- koszt kabla upt z końcówkami -5m kosztuje 8zł
albo gdy chcemy bezprzewodowe
- można kupić adapter wifi lg to jakieś 190zł




problem opisałem miesiąc temu. Instalacja bardzo prosta u mnie poszło za pierwszym razem. Zaznaczam iż router musi mieć opcję klonowania numeru mac. Druga uwaga aby TV miał połączenie z netcast musi być uruchomiony też komputer. Później można komputer wyłaczyć ale najpierw router musi zczytać i sklonować nr karty sieciowej ( co robi automatycznie) w komputerze.
 
Do góry