LG HB965TZ Dziwny pisk z Głosników

Krystoss

New member
Witam Serdecznie

od jakiegoś czasu zauważyłem dziwne zjawisko w swoim kinie.

W modelu LG HB965TZ na prwym kanale zarowno z przodu jak i z tylu wystepuje dziwny dzwiek, Pasmo wysokotonowe, cos w rodzaju zakłóceń , pisku , bzyczenia .....

Dzwiek ten po kilkunastu minutach ogladania bardziej sie nasila co nawet zauważyla moja zona....

po zmianie okablowani i nwet podłaczenie innych glosników pod te kanały automatycznie przenosi zakłocenie.

Oczywiscie po oddaniu stacji do serwisu nic nie dało gdyż serwis stwierdził brak usterki. przypuszczam ze nawet nie podlaczyli glosnikow pod stacje tylko sprawdzili jakimiś przyrządmy czy wssystko jest ok.

Jeśli ktos miał podobny problem to proszę o pomoc.
 

siwybadboy

New member
Też to mam

Cześć od kilku dni jestem posiadaczem tego samego zestawu, i tak samo rozczarował mnie tymi irytującymi dźwiękami. W centralnym coś świszczy, a w prawych jak nie świszczy to trzeszczy. W nocy daje się we znaki. Na amerykańskich forach znalazłem jakiś trop ale okazał się u mnie nie skuteczny, a mianowicie skrócić końcówki przewodów na tyle aby nie wystawały druciki z gniazda głośnika i blueray'a. Nic to u mnie nie dało. Dzisiaj trafiłem też na inny trop, próbując podłączyć hdmi od tv dotknąłem końcówką hdmi obudowy blueray'a i zaiskrzyło. Zaciekawiło mnie to i wyszło, że jest przebicie na obudowie, które może mieć znaczenie jeśli chodzi o te przydźwięki. Pytałem znajomego elektronika o ten fakt i był zdziwiony bo wtyczka do zasilania jest bez tzw bolca, i nie był w stanie powiedzieć skąd to przebicie. Wiem na pewno , że ta tv nie ma przebicia. Będę starał się jeszcze coś pomyśleć, ale raczej oddam do serwisu.

A i druga sprawa, jak oglądam film z dysku twardego przez blueraya to nie podoba mi się obraz szarości wpadają w zieleń i wogóle jest bardzo ziarnisty obraz. Niewiem czy to coś z bluaray'em czy to kabel hdmi jest do bani. Kosztował nie wiele w markecie i nie wiem czy to wersja 1.1, 1.2, czy 1.3 ale wątpię. Te same filmy podłączone bezpośrednio do tv przez usb są wyraziste i mają idealną paletę barw. Tv to samsung serii 6. jeśli coś wiesz więcej już o tym kinie domowym albo rozwiązałeś problem szumów to proszę daj znać. Mój mail to: siwybadboy@neostrada.pl
 

Insdel

New member
gdzie kino zostało wyprodukowane? indonesia? i jaki miesiac produkcji z tyłu na kodzie kreskowym jest..

Podłączyłem je u moich rodziców, ale mam pytanie do posiadaczy, czy wogole tam jest bass? bo wlaczylem fift element na tym zestawie sub na 6+ i sie zalamalem na wiezycze jest wiecej basu, moje glosniki od komputera maja wiekszy bas (Z-680 niby z THX ale co to za THX w głosnikach do kompa) Może coś mam niewłączone?????Niby czego się mogłem spodziewać, ale bez jaj....poprostu dramat.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

igosoft

New member
Witam

Ja kupiłem HB405SU i mam identyczny problem. Piski z 2 głośników, prawy i centralny. Już drugi raz oddałem do serwisu. Nic nie pomagało. W serwisie niby wiedzą co jest ale nie kwapią się do naprawy.

Dajcie znać jak rozwiązano ten problem u was.

pozdrawiam,
 

pkomp

New member
podłączenie pod inne gniazdko odłączenie wszelakich sprzętów i puszczenie powiedzmy płyty audio też nie likwiduje tego pisku?wszelkie komórki transformatory i zasilacze trzymać wtedy jak najdalej
 

Marcinex87

New member
Podobny problem

Temat stary ale moze wciaz aktualny. Mam podobny problem w Samsungu j4530. Piszcza lekko wszystkie głosniki kiedy ogladam tv lub odtwarzam płyte DVD. Piszczenie znika dopiero gdy odtwarzam płyte audio badz słucham radia. Próbowałem wszystkich sposobów i piszczenie nie znika. Prosze o rade poniewaz kino jest nowe i moge oddac na gwarancji tylko kable juz mam rozciagniete po podłoga ;/
 
Do góry