Lg dp1

Yamato

New member
z CIFSEM czy tam Sambą jest inny problem, jezeli przed i po wlaczeniu lg dp1w nie ma zadnego ruchu na sieci tj komp nie rozglasza, iz udostepnia jakies dane po Cifsie itp to LG nie widzi w ogole zasobow sieciowych, pomaga np podejrzenie zasobow udostepnionych przez dysk sieciowy czy jakiegos htcp z poziomu innego komputera
 

Mariusz61

New member
Czytanie menu kopiowanych DVD...

Witam,
urządzenie LG kupiłem przed kilkoma dniami, przeszedłem szczęśliwie przez wszystkie początkowe trudności z jego adaptacją, między innymi dzięki uczestnikom tego wątku, za co szczerze dziękuję. Generalnie jestem bardzo zadowolony i chętnie będę polecał to urządzenie innym. Jest kilka drobnych rzeczy, które nieco irytują jak na przykład "prztykający" pilot akutat w obszarze, który jest najczęściej używany. Natomiast jedna wada, moim zdaniem duża, to nie wyświetlanie menu płyty w przypadku, kiedy DVD zostało skopiowane jeden do jednego w katalogach Video-ts. A w specyfice DP1 widnieje, że urządzenie czyta pliki ifo. Naturalnie przy oglądaniu filmów nie ma to większego znaczenia ale przy koncertach muzycznych, tak dzisiaj popularnych, ma zasadnicze. Nie wiem jak mają w tym względzie inne odtwarzacze multimedialne? Dla mnie to duża niedogodność i gdybym wiedział o tym wcześniej, prawdopodobnie nie zdecydowałbym się na kupno. Jak sądzicie czy jest to sprawa aktualizacji softu czy raczej nie należy się spodziewać zmiany w tym względzie? Czy komuś brak menu też tak mocno przeszkadza czy raczej jak to się mówi "nie można mieć wszystkiego"?
Jeszcze raz dzięki za cenne informacje, które tutaj przeczytałem. Pozdrawiam wszystkich.
 
Ostatnia edycja:

mikosz9999

New member
Lg dp1w

Witam wszystkich mam mały problem z odtworzeniem plików mkv przez sieć. Wszystko działa poprawnie niestety odtwarzacz nie widzi kodeków na tych filmach. Odpalając ten sam film z dysku zewnętrznego wszystko śmiga poprawnie. Jeżeli ktoś wie co z tym można zrobić z góry dziękuję za pomoc. I 2 sprawa z wgrywaniem nowego oprogramowania żaden wirmware nie działa poprostu odtwarzacz nie widzi oprogramowania na penie. HElp:blagam:
 

dodomir

New member
Dopiero co kupiłem to "cudeńko" i od razu problem z odtwarzaniem You Tube , połączenie internetowe po WiFi jest OK. Na You Tube obrazki z opisami się pokazują ale nic nie można uruchomić . Soft z końcówką 17, ale czytając wcześniejsze opinie nie jestem przekonany aby wgrywać nowszy; w serwisie LG powiedziano mi, że nie można zrobić downgrade'u samemu. Czy ktos może potwierdzić poprawne działanie You Tube na którymś z softów (ale softów nie psujących innych funkcji) ?

Czy ktoś może odpowiedzieć na powyższe zapytanie ?
 

JanNovacek

New member
Witam wszystkich DP1 użytkowników!
Wczoraj uruchomiłem urządzenie po raz pierwszy. Po skonfigurowaniu sieci bezproblemowe łączenie z YT (ładnie odtwarza) Picassą i AccuWeather. Były kłopoty z "widzeniem" plików w udostępnionych folderach na PC, ale po konfiguracji udostępniania wszystko OK. Czytają się niektóre pliki z napisami - w formacie .txt, ale niezsynchronizowane z filmem. Soft prawdopodobnie najnowszy ściągnął się automatycznie. Jeden problem, z którym nie mogę sobie poradzić to komunikacja z dyskiem sieciowym DLNA. Zewnętrzny dysk Maxtor 3.5 cala podpięty do TP-Linka WR1043ND udostępniającego funkcję media server. LG widzi dysk,wchodzi do udostępnionego folderu ale wyświetla tylko 3 podfoldery i jeden plik (folderów jest kilkanaście i kilka pojedynczych plików). Wyłączenie TP-linka z sieci, ustawienia fabryczne i ponowna konfiguracja DP1 niczego nie poprawiają. Mało tego, przeniosłem wszystkie filmy do innego, nowego folderu na dysku sieciowym, DP1 wyświetla listę folderów i plików jak poprzednio (dokładnie te same podfoldery i jeden plik) i co ciekawe, odtwarza filmy pomimo zmiany lokalizacji. Nie pomaga odświeżanie urządzeń w DP1, ani odłączenie, skanowanie dysku z poziomu TP-linka.
Czy ktoś miał podobny problem?
 

pabcenter

New member
Witam,

Wybacz, że się podepnę ale mam inny problem. Kupiłem LG DP1 około 1rok temu, wszystko działało dobrze do wczoraj (mam firmware z 07.2011), jak go przez pomyłkę pozbawiłem zasilania. Zaczął mieć okropne problemy z odczytem filmów przez wifi (a sama sieć działa ok, picasa i youtube też) - odczytuje baaaardzo wolno a sam film odtwarzany jest co klatka na sekundę (około), dotyczy to różnych filmów (różne kodeki). Reset oprogramowania nic nie pomaga raz działa dobrze a później problem. Jakieś pomysły?


Pozdrawiam,
PAB
 

Limak74

New member
spróbuj zresetowac router i odlaczyc LG na chwile od sieci
Tez tak mam. Moze to byc spowodowane tym ze z sieci korzysta inny komputer lun smartfon
powylaczaj urzadzenia i spraw3dz czy nagle obraz przyspieszy i bedzie ok
 

swiderro

New member
This player supports H.264/MPEG-4 AVC profile Main, High at Level 4.1
ma problem z odtwarzaniem mkv o profilu wiekszym niż 4.1
 

Jolanda

New member
Problem z napisami

Witam, jak sobie radzicie z synchronizacja napisów? Wiem że Lg nie czyta txt (czasami mu się to udaje), zmieniam w konwerterze online na srt lub inny format ale to nie pomaga mam przesunięcia napisów tak jak miałem w pliku txt :(. Bardzo prosze o jakąś sugestie w tym temacie. Dodam że zmiany (przesunięcie ) czasu wyświetlania napisów w urządzeniu nic nie dają :(
 

BONOVOX

New member
Witam, jak sobie radzicie z synchronizacja napisów? Wiem że Lg nie czyta txt (czasami mu się to udaje), zmieniam w konwerterze online na srt lub inny format ale to nie pomaga mam przesunięcia napisów tak jak miałem w pliku txt :(. Bardzo prosze o jakąś sugestie w tym temacie. Dodam że zmiany (przesunięcie ) czasu wyświetlania napisów w urządzeniu nic nie dają :(

Witam ja osobiście opiszę Ci mój sposób na w/w trudności
1) zassaj program http://dl2.bestplayer.com.pl/2.106/BESTplayer.exe jest to program bez instalacyjny tak że spoko nic Ci nie nakaszani ani w kompie ani w kodekach.
2) odpal w tym programie film do którego chcesz zmienić napisy na .srt jeśli plik z napisami ma taką samą nazwę wczyta się automatycznie jeśli nie wczytaj za pomocą przycisku napisy
3) po wczytaniu pliku napisy wejdź w zakładkę napisy następnie eksportuj do formatu i wybierz MPL2 i zapisz napisy (to ma zapobiec rozjeżdżaniu się napisów)
4) następnie wchodzisz jeszcze raz zakładka napisy eksportuj do formatu i tym razem wybierasz .SRT i zapisujesz napisy do formatu .SRT
5) gotowe masz już napisy w formacie .SRT które się nie rozjeżdżają

Osobiście robię tak od początku kiedy mam LGDP1W Pozdrawiam
http://dl2.bestplayer.com.pl/2.106/BESTplayer.exe
 

Jolanda

New member
Tablet i LG

Witam, połączenie i przeglądanie zapisanych zdjęć, filmów na tablecie po DLNA nie sprawia problemu. Szukam jakiejś aplikacji lub programu który pozwoliłby mi na przeglądanie internetu (nie zapisanych na stronie danych ) w czasie rzeczywistym na TV. Jest to możliwe ? Np. oglądanie meczu online na tablecie i poprzez DLNA i nasz LG na telewizorze. Nie wiem czy w tym dziale to miałem umieścić ale to urządzenie LG chcę wykorzystać na maksa :). Dodam że tablet to Asus. dzięki za każdą sugestię i podpowiedź :)
 
Do góry