LG CX proporcje ekranu Netflix

Sheriffsca

New member
Witam,mam pytanie czy jest możliwość zmiany proporcji ekranu żeby nie było czarnych pasów u góry i na dole przy oglądaniu filmów w serwisie netflix ?Opcje zmiany proporcji ekranu w opcjach TV mam wysmażona i jest ona ustawiona na oryginalna i nie mogę jej zmienić.Pozdrawiam
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
I co wtedy ma się niby stać z obrazem? Przecież takie kombinacje albo spowodują zoom czyli w efekcie ucięcie obrazu na prawo i lewo lub rozciągnięcie.
Poronionym pomysłem jest oglądać filmy w takiej formie.
 

Phantomz90

New member
Cześć, posiadam model C1 i też chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zmiany proporcji ekranu w Netflixie aby wyeliminować czarne pasy. Teraz mam tą opcję szarą, ustawioną tylko na oryginał.


Proszę o pomoc.


Pozdrawiam
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Cześć, posiadam model C1 i też chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zmiany proporcji ekranu w Netflixie aby wyeliminować czarne pasy. Teraz mam tą opcję szarą, ustawioną tylko na oryginał.


Proszę o pomoc.


Pozdrawiam

Przecież wyżej masz odpowiedź. Brakujących części kadru w żaden sposób się nie uzyska. Jak więc wyobrażasz sobie wypełnienie ekranu? Rozciągnięciem go w pionie i utratą proporcji czy obustronnym rozszerzeniem (zoom) i wycięciem sporej części kadru po obu bokach. Oba zbiegi poza tym spowodowałyby rozpieprzenie natywnej rozdzielczości a więc pogorszeniem jakości obrazu. Jak więc widzisz, oba pomysły są fatalne a innej opcji nie ma.
Oglądaj z pasami bo to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie.
 
Ostatnia edycja:

Phantomz90

New member
Dzięki za odpowiedź. Jeszcze rzucę jedną kwestią- mianowicie jak to się ma do OLEDów?


Piksele matrycy będą się zużywały nierównomiernie aż dojdzie do tego, że część będzie jaśniejsza a część ciemniejsza. Czy to prawda?


Niestety większość filmów i seriali ma pasy.


Pzdr
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Na Netflixie mało jest produkcji o proporcjach innych jak 16:9. Bardzo mało.
Teoretycznie, oglądanie materiału z "pasami" ma wpływ na nierównomierne zużywanie pikseli organicznych a nawet jak statystycznie trafi Ci się taki film nie częściej jak 1 na 5-10, to nie powinieneś togo w praktyce w ogóle zauważyć.
Oczywiście stosuj się do zaleceń producenta i nie odłączaj TV od zasilania od razu po zaprzestaniu oglądania.
 
Ostatnia edycja:

filcek

Member
Dokładnie tak jak pisał kola01 nie ma co się obawiać pasów , oled to nie tv plazmowy gdzie pasy mogły się pięknie wypalić .
 

SDman

Banned
Raczej odwrotnie, to OLED jest o wiele bardziej narażony na trwałe wypalenia.
Posiadałem plazmę 50ST60 i po 8,5 roku nic nie wypaliło się, może jedynie mikro widoczny pasek TVN 24. Co też bolało.
 
Do góry