LG CX + Dolby Atmos

ethics

New member
Mam podłączony soundbar Samsung Q80 do telewizora LG CX. Połączenie przez HDMI eARC. Na soundbarze wyświetla się eARC. Na LG CX odpalam aplikację Netflix, następnie film z Dolby Atmos ale na soundbarze nie wyświetla mi się napis "ATMOS". Co robię źle?
 

kamiloos

New member
U mnie w C8 czasem w ustawieniach dzwieku opcja ustawienia dzwieku DTV zmienia sie z auto na cos innego i wtedy Atmos sie nie wyswietla.
 

Drakul_85

Member
Mam to samo, na Netflix w ogóle mi się nie pojawia opcja przy filmie "dolby atmos". Też mam LG CX, kabel HDMI 2.1 o soundbar Toshiba yas107. Ktoś ma jakiś pomysł?
 

AKI

Member
Spróbuj wyłączyć w ustawieniach dźwięku opcję LG Sound Sync. Ja mam tak jeżeli LG Sound Sync jest załączony brak ścieżek dźwiękowych 5.1 i Atmosa w netfixie, po wyłączeniu mam wszystkie dostępne formaty. Tylko że mam podłączony TV z amplitunerem po optyku, bo zaś nie działa mi arc:x
 

Drakul_85

Member
Spróbuj wyłączyć w ustawieniach dźwięku opcję LG Sound Sync. Ja mam tak jeżeli LG Sound Sync jest załączony brak ścieżek dźwiękowych 5.1 i Atmosa w netfixie, po wyłączeniu mam wszystkie dostępne formaty. Tylko że mam podłączony TV z amplitunerem po optyku, bo zaś nie działa mi arc:x

Czemu nie działa Ci Arc? Ja na HDMI nie mam opcji Sound Sync.
 

kamiloos

New member
Mam to samo, na Netflix w ogóle mi się nie pojawia opcja przy filmie "dolby atmos". Też mam LG CX, kabel HDMI 2.1 o soundbar Toshiba yas107. Ktoś ma jakiś pomysł?


Nie znam soundbarow Toshiby, ale YAS-207 to model Yamahy. Ten model nie wspiera Dolby Atmos, wiec taka opcja pojawic sie nie moze.
 

VitoCx

Member
Pcm

W ustawieniach dźwięku tam gdzie PCM trzeba zmienić na AUTO i wtedy ATMOS zostanie uwolniony na soundbar. Pojawią się też pełne formaty widoczne na Netflix.
Oczywiście jeśli dany soundbar posiada atmos.
 

AKI

Member
Spróbuj wyłączyć w ustawieniach dźwięku opcję LG Sound Sync. Ja mam tak jeżeli LG Sound Sync jest załączony brak ścieżek dźwiękowych 5.1 i Atmosa w netfixie, po wyłączeniu mam wszystkie dostępne formaty. Tylko że mam podłączony TV z amplitunerem po optyku, bo zaś nie działa mi arc:x

Czemu nie działa Ci Arc? Ja na HDMI nie mam opcji Sound Sync.

Problem z ARC rozwiązany, wystarczyło wyłączyć HDCP w playerze Zidoo i dźwięk wrócił nawet Dolby Atmos
 
Do góry