LG C9 Smużenie

MacChuck

New member
Witam, miesiąc temu kupiłem LG C9. Mój stary samsung na bluray dawał świetny obraz, niestety wyzionął ducha. Z tym mam problem, ponieważ odpalam film 4k uhd na sony Odtwarzacz Blu-Ray UBP-X700B, a płynność jest gorsza niż na staruszku. Podczas wyświetlania ruchomych obrazów dziwnie rwie, nie widać szczegółów. Bawiłem się tym tru motion ,ale jak tylko ustawie wartość chociaż na 1, to pojawiają się artefakty... kolejna sprawa to czarne pasy, gdy oglądam film na netflix. Nie mogę tego zmienić (opcja na szaro). Dodam, że jakość ogólnie ok, jak obraz się nie rusza :sad:
Nie wiem, czy kalibracja pomoże.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
A co złego w czarnych pasach? Takie powinny być przecież - czarne, nie szare.
Optymalne ustawienie ruchu powinno być: Judder 3/4 a Blur na 10.
 

Desverger

New member
Kalibracja poprawi mu odwzorowanie kolorów ale szarpania i smużenia to już nie za bardzo. Spróbuj różne ustawienia judder/blur.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja poprawia również szarpanie , bo użytkownicy wybierają z reguły choćby złe podświetlenie matrycy.
 

MacChuck

New member
A co złego w czarnych pasach? Takie powinny być przecież - czarne, nie szare.
Optymalne ustawienie ruchu powinno być: Judder 3/4 a Blur na 10.

Niestety, ale Judder jak dam chociaż na 1 , to ruchome elementy rwie(artefakty) i to jest gorsze od braku płynności... może jakieś inne ustawienie trzeba zmienić. Na Netflix wiedziałem, że mogą być jakieś "krzaki", ale na Bluray powinno być super. Blur mam na 10.

Czarne pasy... nie jestem do nich przyzwyczajony, zawsze obraz przybliżałem. Tak ma być, ale te szarpania mnie denerwują, może po prostu to cecha LG.
 

Maciej_S85

New member
Nie to nie jest normalne. Ustaw na 4 i zobacz czy jest lepiej. Sprawdź jeszcze aktualizacje dla TV. Ja oglądam i Netflixa i HBO i z dysku i wszystko jest Ok. Aczkolwiek na początku faktycznie było rwanie ale jak ustawiłem na 4 to znikło i artefaktów też nie ma.
 
Do góry