LG C9 + PIONEER SC-LX 501-B + PS5 + APPLE 4K

rafaell68

Member
Witam serdecznie,

Chciałem się podpytać czy w moim przypadku sposób podłączenia, który stosuje jest właściwy.
Na ten moment do podłączenia mam urządzenia z tytułu. Od LGC9 z HDMI (eARC) idzie przewód HDMI do HDMI OUT na Pioneerze. Pioneer ma już tylko ARC. Załączam foto z wyjściami na ampli.
Następnie mam na HDMI IN (HDCP 2.2) w Pioneerze wpiętą PS5 oraz APPLE 4K. Problem się pojawił przy próbie odpalania czegokolwiek ponieważ, dzieje się coś takiego, że
odpalenie z pilota LG włącza automatycznie amplituner oraz APPLE BOX. Gdy chcę odpalić PS5, box od Appla wpycha się na obraz. Muszę defacto odpalić tego Apple boxa, następnie go wyłączyć i dopiero wtedy jakby zwalnia się HDMI z ampli do TV.
Zastanawiam się czy to jest dobry pomysł, że staram się wszystko puszczać przez amplituner. Na PS5 w grach, w których teoretycznie jestem w stanie puścić 4K120 (LG C9 po udpate chyba powinien to udostępniać) mogę uzyskać tylko 4K60. Może ten amplituner już nie radzi sobie z tymi przesyłami na kablach HDMI 2.1. Co doradzacie? Puścić obrazy z urządzeń bezpośrednio do TV a dźwięk po optykach?
Chętnie posłucham mądrzejszych ode mnie w tym temacie. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 

Attachments

  • sc-lx501%28b%29_back.jpg
    sc-lx501%28b%29_back.jpg
    366,7 KB · Wyś: 19
Do góry