LG C9 a wyjście dźwięku SPDIF

mwerd

New member
Cześć,
TV mam podłączony do amplitunera przewodem optycznym.
Gdy mam w TV ustawione wyjście dźwięku "głośniki wewnętrzne + optyczny" do amplitunera dochodzi sygnał w formacie PCM. Dopiero jak przełączę na wyjście tylko optyczne sygnał jest przesyłany jako passthrough i jest dekodowany przez amplituner.

Czy zna ktoś sposób ustawienia TV, tak aby jednocześnie przez optyk był przesyłany nieprzetworzony sygnał, i grały głośniki TV?
W Panasonicu tak działało bez problemu, tutaj muszę przełączać wyjście, nie jest to bardzo uciążliwe, ale jednak.

Pozdrawiam,
Marcin
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mi nie udało się tak zrobić. Wywaliłem optyk, korzystam z HDMI ARC. Jeżeli Twój amplituner wspiera ARC to polecam. Jeżeli nie, to może ktoś lepiej doradzi.
 

mwerd

New member
Mi nie udało się tak zrobić. Wywaliłem optyk, korzystam z HDMI ARC. Jeżeli Twój amplituner wspiera ARC to polecam. Jeżeli nie, to może ktoś lepiej doradzi.

No właśnie nie mam ARC w amplitunerze. A jak masz podłączenie z amplitunerem z ARC to jak to działa? Jakie wyjście dźwięku musisz mieć ustawione w TV? Jakie źródło dźwięku wybierasz w amplitunerze?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Podłączyłem przewodem HDMI TV z Amplitunerem. Mam ustawione/aktywne ARC w TV. Jak jest włączony sam telewizor to dźwięk jest z jego głośników. W momencie odpalenia amplitunera głośniki w TV się wyłączają amplituner przełącza się na wejście TV i dźwięk jest z głośników podłączonych do niego.
Generalnie wszystkie urządzenia mam podłączone do Amplitunera i potem z niego HDMI do TV.
 
Ostatnia edycja:

Kraczykruk

New member
Hej, podłączę się do wątku. Mam pytanie o wyście dźwięku "głośniki wewnętrzne + optyczny". Właściwie to jakie zastosowanie ma ta opcja? Po podłączeniu swojego soundbara i ustawieniu ww. opcji dźwięk się dubluje. Czy trzeba skonfigurować coś jeszcze?
 
Do góry