LG C3 - przycinanie obrazu - pomoc

betek

Member
Witam, mam pytanie, posiadam tv LG C3 OLED 77' mam problem z obrazem, ktory co jakis czas jest taki jakby "przycinany jakby brakowalo FPS" i wraca do normalnosci po chwili, dzieje sie to co jakis czas, np na kanalach telewizyjnych.. czy to ma to cos wspolnego z ustawieniami obrazu w opcjach? macie jakies pomysly jak to naprawic?
 

Alt0S

Member
U mnie nic takiego nie występuje,ale podejrzewam,że to wina spadku bitrate'u. U mnie czasami było coś takiego na Netflix'ie i jasnym tle, ale bardzo rzadko.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
no to wiesz co robić, trzeba sprawdzić czy tuner zewnętrzny działa poprawnie, i sprawdzić czy materiały prosto z tv działają bez zacinania
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wyłącz/włącz upłynniacz obrazu true motion i sprawdź czy w którymś ustawieniu eliminuje to Twój problem
 

Alt0S

Member
Zewnętrzny

A mógłbyś dać swoje ustawienia?
Zmień w ustawieniach w pozycji TruMotion na "płynny ruch" lub wyłącz (tak jak kolega napisał) i problem zniknie. Pobaw się ustawieniami bo możliwe,że Twój dekoder inaczej pracuje.U mnie po ustawieniu na płynny ruch, wszystko jest jak powinno być. Przepraszam,że teraz dopiero odpisuje,ale nie było mnie kilka dni.
 
Ostatnia edycja:
Do góry