LG C3 - płynność, "oczojebność"

hope_1

Member
Cześć,

Pytanie do właścicieli LG C3. Mam wersję 65' i muszę stawierdzić, że jestem nieco zawiedziony po wymianie z mojego C9 (2019).

1. Jeden z problemów to płynność treści. Głównie oglądam YouTube, Netflix, Showtime, Amazon itd.. Wiele poradników poleca wyłączyć opcję TrueMotion, ale w moim przypadku tak się nie da. Dosłownie widzę przeskok klatek, kiedy któraś z postaci lub elementów w materiale porusza się ( niespecjalnie nawet szybko). Trochę pomaga przełączenie w/w opcji na "Ruch płynny" lub "Ruch filmowy", ale mimo wszystko dalej jestem w stanie zauważyć ten efekt. Stary TV mojego syna (jakiś LCD sprzed 10 lat Samsunga), poprzedni LG C9 i wszystkie komputery w domu takiego efektu nie mają.

2. Ciemne sceny w filmie z jasnym elementem (np. okno) - dosłownie bije z takich elementów taka poświata, że wypala mi gałki oczne. Kombinowałem z jasnością OLED, kontrastem itd, ale bezskutecznie.

Dzięki uprzejmości kikego jestem już po kalibracji dla treści SDR, ale nie pomaga na żadne z tych problemów.

Zastanawiam się, czy może coś z moją matrycą jest nie halo i trzeba wezwać serwis.
Jak to wygląda u Was ? Macie podobne odczucia ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszyscy napalają się na coraz większą jasność, a przeciez i tak trzeba skalibrować telewizor.
Masz kalibrację ?
 

hope_1

Member
Wykonałem tą, którą mi podesłałeś na priv. Raczej te ustawienia nie wpływają na płynność i to o czym piszę. Dopytuję użytkowników tego TV, czy zaobserwowali podobny problem u siebie, bo chcę ocenić, czy to wada tego modelu, czy ja mam pechową sztukę.
 

hope_1

Member
nie bardzo rozumiem co masz na myśli ?
Nie sądzę, by LG wymieniało matrycę, bo ktoś ma subiektywny problem z patrzeniem na nią.
Pozostaje chyba jedynie odsprzedaż.
 

Andrewarm

New member
Zgadzam się z twoimi obserwacjami. Netflix działa bardzo słabo na lg c3 . Na starym lg oled fhd działa to płynnie i ostro.
Niestety to nie tylko ten TV, Samsung s90c też lipa. Może podpięcie Internetu po kablu by coś dało ale nie sprawdzałem i nie sprawdzę bo oddałem ten tv
Co do wypalania oczu to pewnie nie da się nic zrobić, miałem takie same odczucia .
 
Do góry