LG C3 - jakość skalowania 1080p

mikej

New member
Czy LG 48C31LA tak tragicznie skaluje 1080p, czy trzeba coś zmienić w ustawieniach? Oglądałem go dzisiaj w Media Markt, włączyłem Youtube i puściłem kilka przypadkowych filmów, w tym ten:
. Napisy na paskach totalnie rozmazane, ledwo czytelne. Linie czcionek nie są ciągłe, takie jakby przerywane. Twarze sztuczne, rozmazane, zniekształcone. Upewniłem się, że jest 1080p, próbowałem przestawiać ustawienia od wyostrzania i odszumiania, ale nic to nie dało. Teraz oglądam na monitorze 4k i wszystko jest ok - wiadomo, jest lekki blur wynikający z przeskalowania, ale generalnie jest przepaść w jakości. To problem z apką Youtube, czy z telewizorem? Na wersji 55" to samo.
 

zychu5

Member
U mnie c2 55 cali skaluje niezle, po ustawieniach, bez ustawien bylo srednio, gorzej od starego samsunga zdaje sie d8000. Kiedys dla testu wlaczylem cos hd w jednym z marketow na lg c2, sony a80k i x90k i najlepiej skalowal ...ten ostatni. Nadawana tv/dekodery nie doganiaja jakoscia telewizorom a te kiepsko skaluja slabszy obraz.
 
Do góry