LG C2/ Sony A90J czy TCL 845 czy może dopłacić za Samsunga S95C?

grabarzg

New member
Szukam telewizora OLED/ MINI LED w budżecie +/- 20k PLN, który będzie efektywnym wydatkiem względem moich realnych potrzeb.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4-4,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, czasem lekki kąt się pojawi.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna na północ, telewizor będzie stał plecami do nich. Pokój nie należy do jasnych
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Bardzo dobrą jakość obrazu. Filmy wieczorne to priorytet.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: UPC 4K TV BOX
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder, wzmacniacz, być może soundbar.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-4
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, głównie Netflix. Czasem tv codzienna.
13. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? Na ten moment nie.
14. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
15. Preferencje co do wielkości? 77'' lub 83'' [mniejsze nie wchodzą w grę z racji odległości].
16. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolny interfejs.
17. Preferencje co do marki ? Brak
18. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi.
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 20k PLN [+/-] na sam TV.

Istotne: Rozważam LG C2 77/83, SONY A90J 83, Samsung S95C 77, TCL 845 75/85. I pewnie gdyby SONY wypuścił już A95L bym go rozważał, ale cenowo mam poczucie, że to będzie kosmos, tj. pewnie 2x więcej, niż np. C2, gdzie nie wierzę, że dostanę "2x więcej user experience".

Przemyślenia:
1. Czy dużą różnicę robi w realnym odczuciu 6'' na OLEDach przy odległości, którą mam do telewizora? Różnica cen C2 77/83 to jakieś 4k PLN.
2. A90J niby lepiej wypada w filmach, niż C2, ale tu mam tylko opcje 83'' czyli 20k PLN, 77'' C2 za 12k PLN - czy realnie warto dopłacać?
3. Czy jako laik, zwykły użytkownik, który po prostu lubi dobrą jakość jestem w stanie stwierdzić, że A90J zmiata C2 oglądać głównie Netflixa? [o ile tak jest]
4. S95C - no robi robotę, ale czy tak dużą, aby płacić 24k PLN? Nie mam twardego porównania np. z C2/ A90J. Może zaraz stanieją mocno tak jak to u Samsunga zazwyczaj? Mam poczucie, że jeśli kosztowałby +/- 18k PLN byłaby to właściwa opcja.
5. Cały czas byłem zafixowany na OLEDach dopóki nie zobaczylem TCL 935. Potem postawiłem obok TCL 845 [nowy model] i... na pierwszy rzut oka nie czułem braku OLEDa. Czyli jeżeli mówimy o efektywności wydawania kasy mam poczucie, że powinienem iść w TCL 845 75'' lub LG C2 77''. I przechodzimy do pytania nr 5.
6. TCL 845 mini led czy LG C2? Czyli czy perfekcyjna czerń za ten same pieniądze kompensuje niższą jasność i jest to odczuwalne?
7. Czy może dać sobie jeszcze chwilę na wstrzymanie, ponieważ QD OLEDY są na tyle przełomowe w jasności, że WOLED/ EVO są obecnie stratą pieniędzy?

I jedno temat funkcjonaln: Jeżeli bym się zdecydował na A90J muszę go ustawić nóżkami w trybie "wąskim". Głębokość w trybie Narrow [https://www.sony.com/electronics/support/articles/00263819] to 428mm. Mój stolik ma szer. 180cm, gł. 41cm. Pytania: a0 Czy jeżeli nóżka wychodzi poza obrys 2cm to jest to problem czy nie? b) czy np. można dokupić jakiś akcesoryjny stand, który będzie stanowił rozwiązanie mojego problemu?

Z góry dziękuję za Wasze wsparcie.
 

tdk76

Member
ja bym poczekał na jakieś promocje na s95c lub lg g3 (mla) ewentualnie jeśli ma być mini led to qn95c z aktualnie dostępnych
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
1. Czy dużą różnicę robi w realnym odczuciu 6'' na OLEDach przy odległości, którą mam do telewizora? Różnica cen C2 77/83 to jakieś 4k PLN.
Na pewno na plus. Gdzieś czytałem, że mniejsza odczuwalna różnica niż 12” między 65/77. Ale to zawsze będzie większy tv, a masz też większą odległość od ekranu. U mnie przy 3.4m zmiana 65 na 77” zrobiła efekt wow :)

4. S95C - no robi robotę, ale czy tak dużą, aby płacić 24k PLN? Nie mam twardego porównania np. z C2/ A90J. Może zaraz stanieją mocno tak jak to u Samsunga zazwyczaj? Mam poczucie, że jeśli kosztowałby +/- 18k PLN byłaby to właściwa opcja.
Dziś widziałem na ceneo w dwóch sklepach za 20k pln. Ale musisz zbadać legitność sklepów.

I jedno temat funkcjonaln: Jeżeli bym się zdecydował na A90J muszę go ustawić nóżkami w trybie "wąskim". Głębokość w trybie Narrow [https://www.sony.com/electronics/support/articles/00263819] to 428mm. Mój stolik ma szer. 180cm, gł. 41cm. Pytania: a0 Czy jeżeli nóżka wychodzi poza obrys 2cm to jest to problem czy nie? b) czy np. można dokupić jakiś akcesoryjny stand, który będzie stanowił rozwiązanie mojego problemu?
Te nóżki niezależnie od sposobu montażu mają stałą głębokość. Ale widzę, że płaszczyzna przylegania do podłoża jest płaska. Więc nie widzę problemu. Po prostu będą nóżki wystawać poza mebel. Ew jakiś uniwersalny stand pod otwory vesa. Musiałbyś tylko dobrać pod wagę i wielkość. Tu Ew może być wyzwanie :)
 

tdk76

Member
g3 ma tylko zestaw do montażu na ścianie, cena stopki lg jest chora (przy g2 to ponad 1000 zł było - nie pamiętam dokładnie). Można kupić przyzwoitą łapę podłogową lub na stolik w okolicy 200-400 zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena stopy do G3 500 zł, tak zamienny Vesa za 200 zł
Jest promo na 77 c3 i na 77 G3.
Napisz proszę na PW.
 
Do góry