LG C2 gubi ostrość

Edis

New member
Witam,
Tv kupiony od kiki, skalibrowany.
Jak oglądam filmy z Netflix, Apple itp. Na dolby vision to mam wrażenie ze nie wszystko jest ostre, jakby gubili ostrość na trochę dalszych ujęciach. Jak jest zoom na twarzy to ostre super a jak postacie trochę dalej, ale nadal w pierwszym planie to takie wszystko lekko rozmazane. Wkurza to. Od czego to zależy ? Treści puszczam z aplikacji vod na tv. Internet po wifi.
Może jakieś ustawienia zmienić ?
Tryb: kino domowe.
 

luck76

Well-known member
Witam,
Tv kupiony od kiki, skalibrowany.
Jak oglądam filmy z Netflix, Apple itp. Na dolby vision to mam wrażenie ze nie wszystko jest ostre, jakby gubili ostrość na trochę dalszych ujęciach. Jak jest zoom na twarzy to ostre super a jak postacie trochę dalej, ale nadal w pierwszym planie to takie wszystko lekko rozmazane. Wkurza to. Od czego to zależy ? Treści puszczam z aplikacji vod na tv. Internet po wifi.
Może jakieś ustawienia zmienić ?
Tryb: kino domowe.
na pewno tv? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podłącz stałe źródło - łatwo sprawdzisz i będzie wiadomo wina telewizora czy sygnału.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam,
Tv kupiony od kiki, skalibrowany.
Jak oglądam filmy z Netflix, Apple itp. Na dolby vision to mam wrażenie ze nie wszystko jest ostre, jakby gubili ostrość na trochę dalszych ujęciach. Jak jest zoom na twarzy to ostre super a jak postacie trochę dalej, ale nadal w pierwszym planie to takie wszystko lekko rozmazane. Wkurza to. Od czego to zależy ? Treści puszczam z aplikacji vod na tv. Internet po wifi.
Może jakieś ustawienia zmienić ?
Tryb: kino domowe.
Jakiej szybkości masz łącze internetowe?
Jaką prędkość połączenia pokazuje Ci np Netflix (uzyskaj pomoc- sieć - test szybkości)?
Kto Ci robił kalibrację TV?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten efekt o którym piszesz, często jest widoczny na niektórych produkcjach filmowych, ale jak u Ciebie jest to widoczne na każdym żródle/filmie, to zmienia postać rzeczy.
Daj jakiś konkretny przykład, film, minuta/sekunda i sprawdzimy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może niech się autor wysili i poda konkretny przykład. "Super ostre" na pierwszym planie, a na dalszym "rozmazane"...
Generalnie tracimy czas, bez podania konkretnego przykładu.
Ja piszę o zupelnie innym zjawisku i nie ma nic wspólnego z jakością odbornika, a typową przypadłością dla konkretnych ujęć czy wykorzystanych kamer.
W ostatnim "Babilonie" 4K/HDR gdzieś widziałem, mimo, że całość (technicznie) świetnie zrealizowana.
 

VitoCx

Member
Tak, ale raczej nie na produkcjach 4K DV.
O ile jest zapewniona minimalna dla tych produkcji prędkość neta, to winą najprawdopodobniej będzie wadliwie wykonana kalibracja obrazu a właściwie jej brak (wklepanie ustawień z innego TV, co spowodowało szkody w obrazie, użytkownicy forum wiedzą kogo mam na myśli).
Expert osąd wydał. Można temat zamykać :LOL:
A nie przyszło Ci do głowy, żeby cofnąć do ustawień fabrycznych i ocenić czy to wina braku lub niewłaściwej kalibracji?
Poza tym, niech autor poda więcej info co do zjawiska na przykładzie konkretnej treści.
 

VitoCx

Member
No dobrze panowie, ale to nic nie zmienia, że od kikiego. W dalszym ciągu nie wiadomo czy to wina kalibracji. Tak się może okazać, ale autor musi najpierw wykonać podstawowe czynności.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zgłoś proszę na infolinię. LG ma najlepszy serwis w POlsce. Przyjadą do domu , sprawdzą i ocenią czy wina jest telewizora.
Decyzję też podejmują szybko.
Jeśli wina telewizora - dostaniesz nowy.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam,
Tv kupiony od kiki, skalibrowany.
Jak oglądam filmy z Netflix, Apple itp. Na dolby vision to mam wrażenie ze nie wszystko jest ostre, jakby gubili ostrość na trochę dalszych ujęciach. Jak jest zoom na twarzy to ostre super a jak postacie trochę dalej, ale nadal w pierwszym planie to takie wszystko lekko rozmazane. Wkurza to. Od czego to zależy ? Treści puszczam z aplikacji vod na tv. Internet po wifi.
Może jakieś ustawienia zmienić ?
Tryb: kino domowe.
Co było z TV?
 
Do góry