LG BP630 - uniwersalny czy szukać dalej?

Damaranus

New member
Noszę się z zamiarem zakupu odtwarzacza DVD/BR który niebawem, mam nadzieję, zostanie uzupełniony o nowy telewizor. O tym w osobnym wątku.

Ponieważ na co dzień korzystam z UPC oraz podłączonego laptopa po HDMI, chciałbym zmienić ten stan rzeczy. Wybór telewizora póki co nie jest łatwy, ale pomyślałem o zakupie odtwarzacza, jako uniwersalnego narzędzia do odczytu filmów i zdjęć z zew. nośnika.

W ten sposób nie będę musiał ograniczać swojego wyboru dot. telewizora, głównie do tego czy odczyta mi coś czy nie.

Początkowo celowałem w serię Samsunga, F6500-F6900 lub H5900, ale czytając kolejne opinie o jego zabezpieczeniach, postanowiłem przenieść swoją uwagę na LG. Z tą firmą w ogóle nie mam do czynienia na co dzień. Ostatni odtwarzacz jaki miałem to leciwy PHILIPS odczytujący tylko DVD - całe kino domowe.

Wybór padł na : LG BP630 który nie dość że jest przeceniony w Euro RTV AGD to jeszcze z kuponem rabatowym kosztuje 420 zł

To co zwróciło moją uwagę to mnogość formatów odczytywanych przez odtwarzacz, a tym samym, mam nadzieję, ich mnogość w stosunku do odczytu z USB. Zew. dysk to moja baza nagrań i zdjęć - prywatne + spora kolekcja starych zrzutów DVD - zgrywane samodzielnie z płyty na dysk jako kopia, stare dobre czasy, ale zostało parę klasyków. Ostatni element, równie istotny to oczywiście filmy z napisami, avi, hq, mkv.

Samsung jak rozumiem, egzekwuje zabezpieczenie Cinava więc pytanie jak radzi sobie z tym LG. Wg. starszych tematów na tym forum, widzę ze LG nie ma problemu z odtwarzaniem, pisząc wprost, piratów. Tylko ile w tym prawdy?

To co zwróciło także moją uwagę to : LG Smart World i dostęp do aplikacji. Wybierając telewizor, pomyślałem że dobrym, fajnym pomysłem było by mieć 2 smarty, w tym wypadku LG, który z tego co wiem jest bogaty w aplikacje a zarazem drugi, tu sony albo Samsung w zalezności od wyboru modelu TV.

Czy Smart LG w odtwarzaczu jest powieleniem tego co dostajemy z telewizorem, czy to 2 zupełnie różne światy?

Budżet do 500-600 zł
Póki co 32C530 Samsung, ale docelowo 48-50
4k myślę że zbędne
Dostęp do sieci - koniecznie
Funkcjonalne USB z odczytem filmów i zdjęć, tak

Proszę o pomoc w wyborze lub rozwianie moich obaw dot. w/w modelu.

------- Edit:

co oznacza zapis w instrukcji:

Odtwarzanie plików wideo z napisami jest
dostępne tylko na serwerze multimediów
DLNA utworzonym za pomocą dostarczonego
w tym pakiecie oprogramowania Nero
MediaHome 4 Essentials.

Pliki z mediów przenośnych, takie jak napęd
USB, napęd DVD itp. w twoim serwerze plików,
mogą nie być współdzielone poprawnie.

Dot. to odtwarzania USB czy jednak samego DLNA? Przed umieszczenim filmy na dysku powinienem go jeszcze przerabiać ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry