LG BD-370, Panas DMP-BD60

jamer

New member
Witam,

Po przeczytaniu wielu postów chciałbym zapytać wyjadaczy co będzie dla mnie odpowiedniejsze.
Potrzebuję dobrego uniwersalnego odtwarzacza z największym naciskiem na jakość obrazu przy odtwarzaniu BD, DVD z dobrym skalingiem, czasem jakiś DivX, MP3 - czyli najpopularniejsze formaty.
Chciałbym też mieć możliwość odpalania filmów i muzy z PEN'a.
Zaznaczam, że nie jestem maniakiem dźwięku przestrzennego.
Na razie maszyna będzie podłączona do starego dobrego wzmacniacza NAD C320 i do TV plazmy Panasa G10E.
Nie zależy mi na też na wifi.
Budżet ok. 1000 PLN

Po lekturze forum nasuwają mi się 2 modele

LG BD-370, Panas DMP-BD60

Panasowi bardziej ufam i mam taki TV więc pilot mniej.
O LG pisze się dużo dobrego, może więc jednak LG ? Nowocześniejszy, obsługuje więcej formatów ale ponoć z obraz trochę gorszy od BD60 i lubi wrócić uszkodzony do sklepu...

Chyba, że w secie z tym TV różnice są nie do zauważenia...

Proszę o pomoc, chciałbym nabyć sprzęt przed świętami,zakończyć poszukiwania i zająć się sprawą najważniejszą czyli - oglądaniem i słuchaniem :)

Z góry dzięki za podpowiedzi
 

janusz

New member
Bez reklam
Mam nieco inny pogląd na te dwa modele.
Obraz wcale nie jest lepszy w panasonicu, czego potwierdzeniem są testy wygrane przez LG (są też wygrane przez Panasonica), więc z obrazem nie jest jednoznacznie. Co do serwisu to niby prawda, ale to w dużej mierze wina nowoczesności (co nie do końca tłumaczy producenta). Trudno mi porównać do modeli LG, bo starszych nie znam, ale ciekawie to wygląda na przykładzie Samsunga: model sprzed 3 lat BD-P1400 ma bardzo dobre opinie o jakości i trwałości, nowe modele mają często problemy gdyż firmy starają się wprowadzać firmwore lepsze niż u konkurencji, często jednak niedopracowane, stąd wiele problemów. Z Panasonikiem jest inaczej on BD60 klepie od kilku lat, zmieniając tylko nazwę, w rzeczywistości to nic innego niż model 30 i 35. Ma to oczywiści plus, sprawdzona konstrukcja, ale idąc tym tokiem rozumowania dalej miałbym stary magnetowid.
 

jamer

New member
Janusz, wszystko fajnie, ja też jestem za postępem, lubię nowe i przełomowe, ale nie wiem czy moje wymagania są tak wysokie i emocje związane ze sprzętem tak duże, że chciałbym testować na sobie niedopracowania firmware, wielokrotne update a potem downgrade bo coś doszło ale 5 innych spraw przestało działać :) Po lekturze postów mam wrażenie, że część osób nie ogląda za wiele materiału na swoim sprzęcie tylko odświeżają stronę producenta w oczekiwaniu na nowe firmware :))
P.S. Znam takiego jednego audiofila, u którego muzyka jest na zupełnie dalekim planie bo najważniejszy jest sprzęt :)

Ale wracając: powinienem w takim razie wziąć dziadka Panasa i nie zawracać gitary ? :)
 

janusz

New member
Bez reklam
Tak!!! Bo pomimo tego co napisałem, świetną sprawą jest zgodnośc marki, a masz TV Panasa. Poza tym do odtwrzacz BR i tak nie nadąży za internetem i formaty typu mkv najlepiej pójdą z kompa/laptopa.
Nie śmiej się jednak z odświeżających, nie wiesz ile daje frajdy samodzielne ściągnięcie czegoś, co na dodatek ma super jakość, a bywa, że też nie zostało oficjalnie wydane, przynajmniej w Polsce, albo wcale.
 
Ostatnia edycja:

jamer

New member
Dzięki za szybką odpowiedź. I tym samym BD60 powędruje pod tegoroczną choinkę.

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam wszystkich HDfilów :)
 

jamer

New member
Janusz, źle mnie zrozumiałeś, wcale śmieję się śmieję z updejciarzy, sam staram się mieć całą elektronikę na najbardziej aktualnym sofcie. Po prostu w tym obszarze nie chcę mi się kombinować i nic więcej.

Pozdrowienia
 

adam6150

New member
Jamer , zwolnij !!! Twój nowy Panas zatruje Ci zycie!
-zamiast mkv pokaże Ci...fige z makiem
-wypalanych płytek DVD zobaczysz 50% albo mniej
-poczytaj wczesniejsze posty na temat Panasa-tragedia
-kup sobie pod choinkę LG 370 a zobaczysz "wszystko"
-nie jesteś fanem HD dzwieku-LG cie zadowoli w 1000%
-jest nieawaryjny!(370)
-zgodność marki - nieistotne

Jestem szczęśliwym posiadaczem LG 370 od kwietnia 2009 . Sprzęt sprawuje się doskonale.
 
Ostatnia edycja:

sonix

New member
adam6150 napisał:
Jamer , zwolnij !!! Twój nowy Panas zatruje Ci zycie!
-zamiast mkv pokaże Ci...fige z makiem
-wypalanych płytek DVD zobaczysz 50% albo mniej
-poczytaj wczesniejsze posty na temat Panasa-tragedia
-kup sobie pod choinkę LG 370 a zobaczysz "wszystko"
-nie jesteś fanem HD dzwieku-LG cie zadowoli w 1000%
-jest nieawaryjny!(370)
-zgodność marki - nieistotne

Jestem szczęśliwym posiadaczem LG 370 od kwietnia 2009 . Sprzęt sprawuje się doskonale.
Witam , a co bys powiedzial na to , mam LCD Z 5500 czyli Sony jaki odtwarzacz BDP zakupic najlepiej do tego sprzetu , w testach byl Philips 3000 Sony 360 i Pioneer 320 i juz brak mi slow na to co wybrac i kupic a ostatnio ciekawi mnie Smasung 1595 model , na co warto wydac ta kase i nie zalowac , do tej pory byl w uztku stary DVD Pioneer i jest do tej pory niezawodny i bezawaryjny.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Ja miałem ten sam dylemat i wybrałem DMP-BD60. Po pierwsze ta sama marka, porządne wykonanie. Po drugie, oglądam albo oryginały albo DivX. Jedyne, czego mi może ciut brakuje, to WiFi, ale jak będę bardzo chciał, zainstaluję sobie wireless bridge'a. Do aktualizacji mogę co jakiś czas przeciągnąć kabel.
 
Do góry